Учора з’явилася сенсаційна інформація, що управління культури та мистецтв Дніпропетровської міськради уклало угоду з Дніпропетровською обласною організацією Спілки художників на придбання поліптиху «Люди та події» вартістю 1,94 мільйона гривень. Досi, за даними журналу «Форбс–Україна», найдорожчою картиною українського художника вважали роботу «Степ» Анатолія Криволапа, продану на аукціоні в Нью–Йорку майже за 100 тисяч доларів США.
У місті на Дніпрі повідомлення про рекордну ціну поліптиху викликало вибуховий ефект. Учора було скликано термінову прес–конференцію, на якій начальник управління культури і мистецтв міської ради Галина Сіверська повідомила, що йдеться не про одну картину чи скульптуру, а про 42 скульптурні зображення, 8 бетонних стел, 9 бронзових барельєфів знакових в історії краю людей, починаючи з Івана Сірка, Дмитра Яворницького, Олександра Поля і закінчуючи Леонідом Брежнєвим, Володимиром Щербицьким та Леонідом Кучмою. Небувалу дорожнечу мистецького проекту чиновниця пояснила тим, що як матеріал використано бронзу, вартість якої перевищила мільйон гривень. При цьому пані Сіверська так і не змогла пригадати іншу роботу, дорожчу за цей поліптих.
Витвір мистецтва, який справді нагадує про банкет під час чуми, вже до 10 вересня має постати на площі, з поспіхом і апломбом названій владою на честь 80–річчя Дніпропетровської області — дати сумнівної самої по собі. Адже цей відлік історії нинішньої адміністративної одиниці ведеться зі сумнозвісного 1932 року. Саме тоді Дніпропетровська область постала на мапі не в останню чергу через необхідність «удосконалення» боротьби з непокірним селянством, яке чинило спротив сталінському режиму і не хотіло здавати державі свій хліб. Тим дивніше, що в помпезному пориві до відзначення сумнівної дати чомусь згадали про Сірка, Яворницького чи Кучму, які про таке поняття, як область, навіть не здогадувалися. Однак забули про першопрохідців — першого керманича Дніпропетровщини Чернявського і його наступника Хатаєвича, відомого своєю нечуваною жорстокістю у поводженні з непокірним селянством.
Ні за що ні про що постраждав від помпезних задумів нинішньої влади у Дніпропетровськуі козак Лазар Глоба. Адже керманичам області забаглося від вищезгаданої площі імені 80–річчя прокласти щось на кшталт Потьомкінських сходів в Одесі, якими можна було б спуститися просто до скульптури легендарного запорожця в парку його імені. В такому запалі встигли навіть вирубати близько 70 дерев, позбавивши історичне погруддя звичного ландшафту. Але втрутилися громадські активісти, які зчинили галас на всю Україну з приводу руйнування цього пам’ятника садово–паркового мистецтва. Процес загальмувався, а тепер немовби знову відновився.