«Життя невільника на галерах. Палаци, яхти, автомобілі, літаки та інші аксесуари» — так співголова російського Опозиційного демократичного руху «Солідарність» Борис Нємцов та активіст Леонід Мартинюк назвали своє дослідження, присвячене розкішному життю президента Росії Володимира Путіна. Офіційна презентація цієї праці відбулася вчора в Москві. Брошуру, видану накладом 5 тисяч примірників, розповсюджуватимуть під час автопробігу «Сибір—Москва», який стартував 27 серпня й закінчиться 15 вересня масовою акцією протесту проти режиму Путіна у столиці Росії.
Як наголошують автори брошури, офіційно декларуючи свої річні доходи у розмірі не більше 4 млн. рублів (125 тис. доларів), президент обманює виборців. Звіт розбито на кілька тематичних розділів: «Палаци», «Авіапарк (літаки і гелікоптери)», «Яхти», «Авто» та «Годинники». Зокрема, автори підрахували, що в розпорядженні Путіна — 20 палаців, вілл та резиденцій, десять з яких були зведені вже за роки правління ВВП. Найдорожчий — палац у Геленджику, вартість якого становить близько мільярда доларів. Для порівняння повідомляється, що у президента США та канцлера Німеччини всього по дві резиденції.
Загальну вартість авіапарку президента, у складі якого — 43 літаки та 15 гелікоптерів, — Нємцов і Мартинюк оцінили в 1 млрд. доларів. У Путіна також є міні–флотилія з чотирьох розкішних суден загальною вартістю 3 млрд. доларів — одну з величних яхт ВВП подарував олігарх Роман Абрамович. Звісно, зареєстрована вона в офшорі, але саме на цьому судні Путін останній раз виїздив на свою мільярдну «дачу» в Геленджику. Також у розпорядженні президента — колекція з десятків автомобілів (переважно «Мерседесів») та розкішних наручних годинників. Не дивно, що звичний до розкошів Путін так чіпляється за владу.
Назва «Життя невільника на галерах» запозичена з висловлювання самого Путіна, який у лютому 2008 року заявив під час прес–конференції у Кремлі: «Впродовж останніх восьми років я працював, як невільник на галерах». Автори брошури зазначають, що за роки «невільництва» чинного глави держави корупція у Росії «перестала бути проблемою, а стала системою»: такого злодійства та хабарництва, як за Путіна, Росія не знала в усій своїй історії. Річні корупційні обсяги у Росії становлять 300 млрд. доларів — 25% від ВВП (внутрішнього валового продукту).