Пожежа на нафтозаводі у Венесуелі: 41 жертва
Станом на вчорашній ранок вогнеборцям не вдавалося загасити пожежу на найбільшому нафтопереробному заводі Венесуели на півострові Парагуана у північно–західній частині країни. Полум’я вирувало на двох сховищах. Частина інфраструктури знищена, зазнали пошкоджень житлові будинки за межами підприємства. Підприємство щодня переробляє 645 тисяч барелів нафти. У неділю місце катастрофи відвідав президент Венесуели Уго Чавес, який заявив, що причин аварії ще не з’ясовано. Але відомо, що пожежу спричинив вибух газу, який стався в суботу.
Президент Венесуели також узяв участь у жалобній церемонії за жертвами аварії і висловив співчуття родинам загиблих. Трагедія забрала життя щонайменше 41 людини, доля ще кількох працівників заводу станом на вчора залишалася невідомою. Серед загиблих — не лише робітники заводу, а й 18 військовослужбовців Національної гвардії та 10–річний хлопчик. 77 людей отримали опіки. У країні оголошено триденну жалобу.
Таліби відрізали голови учасникам фестивалю
Бойовики радикального руху Талібан відтяли голови учасникам концерту фольклорної музики у південній афганській провінції Гельменд. За даними представників місцевих органів влади та правоохоронних структур, інцидент стався в районі Роушанабад повіту Мусса–Кала під час концерту з нагоди мусульманського свята Ід аль–Фітр — завершення Рамадану. На музикантів напали озброєні бойовики та відрізали ножами голови 17 із них, у тому числі двом жінкам. Цивільні чиновники стверджують, що таліби розправилися з музикантами за співпрацю з урядом. На думку поліцейських, жертви поплатилися за те, що в концерті брали участь жінки. Під час правління талібів (1996—2001 роки) музика в Афганістані була заборонена, а жінкам заборонялося з’являтися на вулиці навіть у чадрі без супроводу чоловіка–родича.