Віктор Янукович несподівано вирішив зустрітися зі своїм російським колегою — у п’ятницю на сайті українського Президента в графіку зустрічей з’явилося «побачення» з Володимиром Путіним. В. Я. вирушив у Сочі, де обговорив із ВВП питання двосторонньої співпраці після вступу Росії у Світову організацію торгівлі, а також виявив від імені України бажання стати спостерігачем у Шанхайській організації співробітництва. У відповідь Путін запропонував Україні стати спостерігачем в АТЕС — АзійськоТихоокеанському економічному співробітництві. Зрештою, яка різниця — хоч ШОС, хоч АТЕС, аби Росії приємно було. Байдуже, що наша держава ні до Азії, ні до Тихоокеанського регіону прямого стосунку не має.
Під час зустрічі з Путіним Янукович, якого зараз багато хто називає «вимушено українським Президентом», принаймні у стосунках із Росією, стелився перед кремлівським візаві, як міг. Зокрема, наголосив, що РФ — один із головних наших торговельних партнерів (хоча й «хотілося б розуміти, які групи товарів зачепить новий режим торгівлі»). Уже вкотре глава Української держави заявив, що Україна хотіла б змінити позицію щодо газового питання: «Ми хотіли б, я сказав би, трошки позиції наші змінити у відносинах iз Росією, тому нам є про що поговорити», — сказав Янукович, скромно висловивши надію на те, що у них із Путіним залишиться час на переговори з цього приводу.
Утім «газове» питання президенти обговорювали вже за зачиненими дверима. І, судячи з усього, переговори ці для України жодного втішного результату не принесли: як зазначає газета «КоммєрсантУкраїна» з посиланням на обізнані джерела, глави держав «поспілкувалися досить плідно, проте сказати, що «газове питання» вирішено, поки не є можливим».
ВІД ПУТІНА — В МОНАСТИР
Після зустрічі з Путіним Віктор Янукович вирушив до Греції — на гору Афон. Під час візиту до чернечої автономії, який тривав упродовж 2627 серпня, Президент України зустрівся з православними духівниками і взяв участь у богослужіннях із молитвою за Україну та український народ. Як зазначає пресслужба Президента, він відвідав святі місця — російський монастир святого Пантелеймона та грецькі монастирi Ватопед, де зберігається пояс Пресвятої Богородиці, й Івірон із його Іверською іконою Богородиці.
Відвідання Афону є приватною поїздкою і не має статусу офіційного візиту. Всі витрати, пов’язані з перельотом та перебуванням Януковича та учасників цього заходу, здійснюються винятково за рахунок їхніх власних коштів. Бюджетні кошти для цього не використовують, запевняє пресслужба. А радник Президента — представник глави держави в Конституційному Суді Олена Лукаш — навіть запевнила, що «всі витрати, пов’язані з цією поїздкою, будуть відображені її учасниками в деклараціях за 2012 рік».