Американці, під патронатом яких Косово відділилося від Сербії, тепер масово повертаються до частково визнаної держави вже як бізнесмени, повідомляє хорватська газета «Ютарні ліст». Колишня глава американської дипломатії Мадлен Олбрайт має найбільші шанси купити найприбутковішу косовську телекомунікаційну компанію «Телеком», а екс–командувач силами НАТО в Європі Уеслі Кларк, який підробляв свого часу нелегальним продажем зброї албанським бойовикам Косова, тепер прикупив у колишній сербській провінції родовища лігніту (різновид бурого вугілля). Косово входить до п’яти країн світу з найбільшими запасами лігніту. Кларк хоче застосувати технологію перетворення цієї корисної копалини в рідке паливо, але це вдалося наразі лише китайцям. Балканські аналітики вважають, що відставний генерал тепер негласно виконує завдання американського уряду перетворити Косово на полігон для різноманітних (часто сумнівних) технологічних експериментів. Адже переробка лігніту надзвичайно шкідлива для довкілля і вважається «бомбою для екології».
Тим часом американська компанія Bechtel, у раду директорів якої донедавна входив колишній заступник цивільного управляючого Косова Джок Кавлі, спільно з турками планує прокладання автостради від Приштіни до Скоп’є. А прокладання автостради до Албанії вже перебуває у завершальній фазі.
Бізнес–угодою століття в Косові вважають інвестиції у розмірі 300—400 млн. євро у розвиток місцевого поштового зв’язку та телекомунікацій, які має здійснити компанія екс–держсекретаря США «Олбрайт кепітал менеджмент». Сама Олбрайт за правління президента Білла Клінтона зробила значний внесок у відторгнення Косова від Сербії. З нинішнім президентом США Бараком Обамою вона також має добрі відносини й часто консультує його офіс із питань, що стосуються балканського регіону. Косовський «Телеком», який має більше мільйона користувачів у стільниковій мережі та 100 тисяч домашніх телефонів, є найприбутковішим підприємством Косова. Його намагалися придбати хорватський та австрійський «Телекоми» і «Дойче телеком», але безуспішно.