У Мелітопольському районі на Запоріжжі триває ліквідація наслідків виявлення штаму сибірської виразки в селі Вознесенка. Карантин запроваджено до 1 вересня, однак фахівці прогнозують, що діятиме він і восени. У приватних господарствах населених пунктів Вознесенської сільради вже щеплено від «сибірки» близько 200 тварин, і ця робота триває. Як розповів головний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Севальнєв, станом на вчора зпонад тисячі дворів бригади фахівців обійшли близько 900, довакциновано більше ста корів. У 73річної господині телиці, враженої вірусом, з усієї утримуваної живності було щеплено лише дві корови. А в сусідів пенсіонерки вакцинацію зробили лише п’яти коровам із череди в одинадцять голів!
Недбалість ветслужб області й району є особливо неприпустимою з огляду на ту обставину, що Вознесенка — лідер зпоміж 350 неблагополучних стосовно «сибірки» населених пунктів регіону: менш ніж за чверть сторіччя штам небезпечної виразки тут виявлено вже вдев’яте. Причому молода корова загинула саме на тому місці, де 1967го (спори «сибірки» живуть у ґрунті чи воді до ста років) було зарито всіх вражених виразкою тварин. Недолуге рішення влаштувати поховання інфікованих тварин у Вознесенці — селі, розташованому на березі річки Молочної, яка впадає в Азовське море, — належить ще радянській владі. Аналогічних вознесенському скотомогильників у регіоні аж 110, повідомила на пресконференції начальник обласного управління ветеринарної медицини Валентина Стулова.
Медичної допомоги нині потребують уже 36 людей, які споживали небезпечну яловичину чи мали контакт з обробниками і реалізаторами м’яса. Воно, до речі, зберігалося у холодильниках мелітопольського магазину «Євгенія» й одному з кафе курортної Кирилівки. На аналіз до лабораторії, розповіла пані Стулова, місцевий ветеринар відправив лише вухо телиці: «Коли підтвердився діагноз «сибірка», наші фахівці виїхали за трупом, але його вже не було на пасовищі. Знайти рештки допомогли пастухи».