Президент США Барак Обама під час останньої прес–конференції у Білому домі попередив Дамаск, що застосування Сирією хімічної зброї може стати тією «червоною лінією», після якої Сполучені Штати можуть переглянути свою позицію і втрутитися у конфлікт. «Досі я не прийняв рішення про збройне втручання, але США не можуть погодитися на використання у Сирії хімічної або біологічної зброї. Така перспектива непокоїть не лише сирійців, а й наших союзників у цьому регіоні, зокрема, Ізраїль», — наголосив Обама. Сирія володіє четвертим за величиною арсеналом хімічної зброї у світі. У липні прес–секретар сирійського МЗС пообіцяв, що цю зброю ніколи не застосують на території країни, але Вашингтон має непідтверджені дані про протилежні наміри Дамаска.
Становище у Сирії погіршується з кожним днем. Минулої неділі спостерігачі ООН завершили свою місію — після того як провалився мирний план Кофі Аннана, який ігнорували обидві сторони конфлікту. За даними ООН, з початку конфлікту в Сирії загинуло понад 18 тисяч людей, 170 тисяч стали біженцями, а 2,5 мільйона потребують гуманітарної допомоги.
Про можливі військові дії проти «терористичних організацій» у північній Сирії раніше попереджав і прем’єр–міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. А вчора у турецькому місті Газіантеп неподалік кордону з Сирією внаслідок теракту загинуло щонайменше вісім і було поранено близько 60 людей. Замінований автомобіль вибухнув біля міського поліцейського комісаріату. Щоправда, турецькі правоохоронці надають перевагу курдській, а не сирійській версії вибуху (у регіоні діє сепаратистська Робітнича партія Курдистану, яку турецька влада вважає терористичною організацією).