Із російських відкритих джерел стало відомо, що українські сири досі перевіряють. Більше того, ту продукцію, якістю якої «Росспоживнагляд» не задоволений та з виробниками якої не вдалося домовитися, на територію Російської Федерації не пускають. Російська сторона зупинила на кордоні продукцію «Гадячсиру» та ПП «Прометей», зокрема, прометеївський «Король Артур» зі смаком пряженого молока (партія вагою 39 тонн) і гадяцькі «Російський класичний», «Полюшко–поле», «Родріго» та «Віват король» (273 тонни 866 кілограмiв).
Загалом наші сусіди перевірили 360 зразків вітчизняного сиру й на 320 зразків видали «експертні висновки щодо їх відповідності санітарно–епідеміологічним правилам i нормативам». Нині російська сторона перевіряє 29 зразків сирів чотирьох українських виробників. Як виявилося, у Лозовського молочного заводу було виявлено «численні порушення». У відповідь завод розробив і надав «Росспоживнагляду» «план заходів з усунення виявлених недоліків». Але росіяни 1 серпня направили «низку зауважень», оскiльки план не містив «усіх засобів, необхідних для ліквідації виявлених порушень».
Із проханням пояснити, що означають ці туманні заяви «Росспоживнагляду» та чого загалом хоче російська сторона від українських виробників сиру, «УМ» звернулася до Держветфітослужби. Але виявилося, що це відомство більше не займається «сирним питанням». Про це нам повідомив голова прес–служби відомства Анатолій Осадчий, який порадив звернутися до Міністерства аграрної політики. «У продукції українських молокозаводів немає «сибірки» чи інших санітарних порушень, отже, це питання не нашої компетенції», — прокоментував ситуацiю Анатолій Іванович. А в прес–службі Мінагропрому здивувалися: «Хіба не Держфітослужба займається цим питанням? То, мабуть, українські молочники співпрацюють iз російською стороною напряму, без посередництва держави».
І поки наша держава вирішує важливіші питання, наприклад, посилення оподаткування виробників аграрної продукції, росіяни думають, яку українську продукцію дозволити реалізовувати на своїй території, а яку ні. Мабуть, для того, щоб картина була ще більш повною, «Росспоживнагляд» попросив Міністерство економіки та торгівлі надати інформацію щодо українських лабораторій, які займаються дослідженням сирів для того, щоб перевірити ці лабораторії.