Синоптики Австрії, Словаччини, Чехії та Угорщини попереджають про чергову атаку тропічної спеки. Минулої неділі у Центральній Європі було побито багаторічні температурні рекорди, а вчора стовпчик термометра у багатьох регіонах піднявся вище +38 за Цельсієм у тіні. Уночі температура не падає нижче + 25.
На території всієї Угорщини діє найвищий, червоний, рівень температурної загрози. Такої спеки у серпні тут не було впродовж останніх 70 років. Кількість викликів «швидкої допомоги» зросла на 50 відсотків. Головний лікар країни закликав літніх та хронічно хворих осіб не залишати домівки.
Учора угорці відзначали своє найбільше національне свято — день патрона та засновника країни, святого Іштвана. У вечірніх урочистостях, концертах та народних гуляннях у Будапешті мали взяти участь до півмільйона людей. До стану найвищої готовності було приведено не лише медичні служби, а й поліцію, пожежників та рятувальників. У всіх іще на пам’яті трагедія 2006 року, коли цього ж дня внаслідок зіткнення холодного та спекотного фронтів здійнялася несподівана сильна буря. Тоді від падіння дерев та зірваних дахів чотири людини загинули та близько 300 отримали поранення.
Поліція в Угорщині й Австрії просить водіїв бути обережними на дорогах, бо від спеки плавиться асфальт. На залізницях тут обмежено швидкість потягів.
Не кращою є ситуація в Чехії — позавчора у Празі було зафіксовано температуру +36,4°C у тіні. По всій країні пожежники борються з лісовими пожежами. А метеопрогнози на найближчі дні не дають надії на довгоочікувану прохолоду — сьогодні у регіоні має бути ще жаркіше.
Палають ліси і в Хорватії. А найгірша в Європі ситуація з лісовими пожежами склалася в Іспанії, де від початку року вигоріло вже 139 тисяч га зелених насаджень. Минулої зими у країні була найбільш засушлива зима за останні 70 років, а потім за нею настало таке саме літо. Якщо досі пожежі в Іспанії лютували переважно на східному узбережжі, то минулої суботи сталося загорання великої території на заході країни поблизу міста Саламанка. Станом на неділю встигло вигоріти кілька тисяч гектарів лісу.