Єгипет розмістить на Синаї війська?
Єгипет може переглянути Кемп–Девідські угоди 1979 року, які встановили мир з Ізраїлем після 30 років воєнних конфліктів. Як розповів виданню «Аль–Масрі аль–Йоум» радник президента Єгипту з юридичних питань Мохаммед Гадалла, це питання було піднято через бажання глави держави забезпечити суверенітет своєї країни «над кожним сантиметром Синайського півострова». Що саме офіційний Каїр збирається змінити в угоді, радник Мохаммеда Мурсі не розповів. Згідно з укладеними в Кемп–Девіді угодами, Єгипет не має права розміщувати на півострові, який межує з Ізраїлем, свої війська. З огляду на це за останні роки на Синаї міцно закріпилися різного штибу терористичні угруповання, що вже багато разів підривали газопровід, яким паливо з центральних районів Єгипту експортується в Йорданію та Ізраїль. Крім того, минулого тижня вони здійснили напад на єгипетських прикордонників, убивши 16 людей. Каїр, отримавши згоду Ізраїлю, ввів на Синай армійські підрозділи, які провели зачистку низки населених пунктів, де ховалися бойовики, знищивши два десятки терористів.
Україна поскаржиться на Австралію в СОТ
Верховний суд в Австралії відхилив скаргу тютюнових компаній на новий закон, яким встановлено безпрецедентно жорсткі правила продажу цигарок. Згідно з цим законом, усі без винятку сигарети мають продавати в однакових, оливкового кольору коробках без жодної символіки компаній та з великим попередженням про шкідливість куріння. Виробники намагалися переконати суд у тому, що заборона фірмової символіки порушує їхні права на інтелектуальну власність, але служителі Феміди цей аргумент відхилили.
Проте тютюнові компанії не полишають сподівань захистити свої позиції з використанням процедур Світової організації торгівлі. Три країни — виробники тютюну: Україна, Гондурас і Домініканська Республіка — звернулися до СОТ з офіційним запитом щодо обмежень на фірмове пакування в Австралії.