Після Одеси, де днями російська мова вже набула регіонального статусу, скористатися плодами «мовного» закону поспішають Донецьк і Крим. Донецька облрада та Верховна Рада Криму збираються розглянути «наболіле» питання вже цього тижня. Про це йдеться в повідомленнях рад. Аби ощасливити місцевих мешканців офіційною російською, депутати терміново збираються на позачергову сесію. І сумнівів щодо можливого рішення немає.
А тим часом винуватець «мовної епідемії», Президент Віктор Янукович, запевняє: новоспечений закон «за необхідності буде вдосконалено». «Пройде час, ми з вами побачимо переваги та недоліки. Це не є догмою. Якщо буде необхідно внести деякі поправки до цього закону, ми це зробимо», — цитує главу держави, який досі гріється на кримському узбережжі, прес–служба. «Ясно одне: ми поступово рухаємося в бік Європейської хартії про мови, і це дуже важливо», — укотре наголосив Президент про закон, який насправді якраз і не узгоджується зі згаданою хартією.
Для проукраїнської частини громадськості глава держави ще раз, між іншим, нагадав: створено відповідну робочу групу, до складу якої входять автори закону про мови та «люди, які хотіли попрацювати над його вдосконаленням». І така комісія уже працює під керівництвом міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової. У понеділок у Кабміні з «мовного питання» навіть засідали. Про цю нараду повідомляє прес–служба МОЗу. Серед присутніх: перший Президент України Леонід Кравчук, письменник Іван Драч, ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський, радник Президента Ганна Герман, міністр культури Михайло Кулиняк, скандальні «батьки» закону «регіонали» Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко та інші.
Результатом роботи групи, зазначають у прес–службі, має стати «зняття напруги в суспільстві», яка виникла після ухвалення закону. Робочу групу буде поділено на дві частини. Перша сконцентрується на розробці пропозицій щодо удосконалення законодавства документа. А друга працюватиме над проектом Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.