Кожні десять років офіційне видання Британського інституту кіно, часопис Sight and Sound («Зображення і звук») проводить масштабне опитування найвпливовіших кінокритиків світу, щоб визначити найкращий художній фільм в історії світового кіно. Цього року в опитуванні взяли участь 846 кіноекспертів із 70 країн світу, які назвали найбільш вражаючою стрічкою всіх часів психологічний трилер 1958 року «Запаморочення» режисера Альфреда Хічкока. Як повідомляє «Франс пресс», він уперше потіснив на другу сходинку фільм «Громадянин Кейн», знятий у 1941 році американським режисером Орсоном Уеллсом. Упродовж попередніх 50 років саме його вважали найкращим. Під час попереднього голосування 10 років тому «Громадянин Кейн» випередив «Запаморочення» на п’ять голосів. Відзняті останніми роками стрічки вже вкотре в лідери не потрапляють, хоча саме для того, аби врахувати нові надходження, раз на десять років проводять переголосування.
Головні ролі у «Запамороченні» зіграли Джеймс Стюарт та Кім Новак. Головний герой, відставний детектив Скотті Фергюсон, страждає від страху висоти. На прохання старого знайомого Фергюсону доводиться стежити за його дружиною, одержимою ідеєю самогубства.
У десятку найкращих фільмів кінематографа, за версією кінокритиків, увійшли також «Токійська історія» японського режисера Ясудзіро Одзу, французька драма «Правила гри» Жана Ренуара, голлівудська стрічка німецького режисера Фрідріха Вільгельма Мурнау «Світанок: пісня двох людей», вестерн Джона Форда «Шукачі», «Космічна Одіссея» Стенлі Кубрика, документальний фільм «Людина з кіноапаратом» Дзиги Вертова, німа драма «Пристрасті Жанни Д’Арк» Карла Теодора Драйера та «8 з половиною» італійського режисера Федеріко Фелліні.