Два з половиною роки позбавлення волі умовно, з відстрочкою на один рік — такий вердикт відомому не лише у севастопольських і кримських проросійських колах Володимиру Тюніну виніс Центральний районний суд Сімферополя. До слова, чотири роки тому Тюнін отримав орден святого Олександра Невського 1–го ступеня з рук тодішнього спікера російської Держдуми «за заслуги і особистий внесок у зміцнення Держави російської».
Як встановила Феміда, голова «Координаційної ради руських організацій Тавриди і Севастополя» здійснив злочин, визначений ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу — порушення рівноправності громадян залежно від їхньої національної належності або релігійних переконань. Підтверджено, що в промовах Володимира Тюніна на пікетах у липні 2010 року на вулиці Ялтинській, 22 (поблизу будівництва Соборної мечеті кримських татар у Сімферополі) і поблизу Представництва Президента України в АР Крим «містилися висловлювання, що ображають національні почуття осіб певної національності».
Суд також заборонив Тюніну протягом трьох років займатися політичною діяльністю. Проте на цьому інтерес Феміди до заганжованого севастопольця, ймовірно, не вичерпається. Наразі, як повідомила «УМ» керівник прес–служби кримської прокуратури Наталя Бояркіна, триває перевірка щодо аналогічних коментарів під час ток–шоу «Гравітація» на місцевому телеканалі АRT. Тоді йшлося про події Другої світової війни і «кримськотатарських колабораціоністів» зокрема.
Влітку минулого року той же Центральний райсуд кримської столиці за аналогічні публічні антитатарські й антимусульманські спічі оштрафував на 8,5 тисячi гривень ще одного місцевого «патріота», козачого отамана Віталія Храмова. Пізніше, нагадаємо, Окружний адміністративний суд Криму своїм рішенням видворив отамана за межі України iз забороною повертатись сюди упродовж найближчих п’яти років.