Днями «Україна молода» отримала лист від співробітників НДІ будівельних конструкцій — інституту, що почав свою історію з 1943 року та в усі часи славився унікальними технологіями і будівельними конструкціями. Саме ця структура дозволила як побудувати в Україні й інших республіках колишнього СРСР унікальні споруди, так і здійснити масову забудову житлових мікрорайонів у складних інженерно–геологічних умовах та відбудувати зруйноване після війни.
Автори листа, працівники ДП «Державний науково–дослідний інститут будівельних конструкцій», які побажали лишитися невідомими, скаржаться, що структуру фактично розвалено. Колектив, який раніше налічував 2 тисячі працівників, скоротився до 500, і навіть цій решті інститут із великими потугами «розживається» на зарплати. «Якщо раніше підприємством керували директор і два заступники, то тепер «замів» чотири, один із них присланий владою («смотрящий») з окладом 25 тисяч гривень на місяць. І це тоді як співробітникам інституту видають по 500 гривень, щоб не померли з голоду, — йдеться в листі. — Цей «смотрящий» запропонував науковцям експериментально–конструкторського бюро у зв’язку з нестачею коштів торгувати пивом, морозивом».
У телефонній розмові працівники бюро розповіли, що скрута почалася, коли їхній самостійний осередок приєднали до НДІ, а навесні з’явився новий заступник директора. «Нещодавно зарплату таки видали, знову ніби працюємо нормально. Але перед тим ми працювали по одному дню на тиждень, відповідно й отримували 300—500 гривень, — розповів нам чоловік, що працює в бюро. — З тривогою чекаємо вересня. Керівництво не виключає, що з «п’ятиденки» знову перейдемо на одноденний робочий тиждень, а то і взагалі бюро розформують».
«УМ» вдалося з’ясувати ім’я «смотрящого», на якого скаржаться працівники. Це Лєщинський Віктор Петрович, уродженець Донецької області. У березні він став четвертим заступником директора з питань розвитку інституту. За освітою — зовсім далекий від будівництва, юрист. За визначенням працівників, саме він — один із тих, хто «керує будівельною галуззю від влади, у яких в голові одне — заробляти правдою чи неправдою, пивом чи морозивом на майбутні вибори».