Позавчора мер Полтави Олександр Мамай поскаржився журналістам, що працівники прокуратури здійснюють масштабні обшуки та вилучення документів, печаток і комп’ютерів на підпорядкованих йому комунальних підприємствах, а також в управлінні житлово–комунального господарства міськвиконкому. Така «зачистка» служб життєзабезпечення обласного центру, на думку міського голови, може паралізувати їх роботу в розпал планових ремонтів доріг, комунікацій житлово–комунальної сфери тощо.
Прокуратура області з цим не погоджується. У поширеному її прес–службою повідомленні йдеться, що правоохоронці розслідують кримінальну справу, порушену «за фактом розтрати та привласнення коштів місцевого бюджету шляхом завищення вартості робіт із капітального ремонту трубопроводів опалення, водопостачання та водовідведення у приміщеннях житлових будинків», а також «пов’язаного із цим фактами службового підроблення». Підозрюваним «світить» покарання одразу за двома статтями Кримінального кодексу. За даними прес–служби, слідчі шукають приховану фінансово–господарську документацію, пов’язану з проведенням та оплатою ремонтних робіт, але комп’ютерну техніку, печатки та документи, відсутність яких може поставити під загрозу нормальне функціонування комунальних структур міста, не вилучали.
Деякі спостерігачі вважають цю ситуацію продовженням масштабної «війни» Олександра Мамая з керівництвом прокуратури міста, яка почалася зі взаємних звинувачень у заангажованості, лобіюванні чиїхось приватних інтересів та небажанні реагувати на порушення закону ще тоді, коли її очолював нинішній прокурор області Андрій Миронов. Ішлося переважно про «маневри» довкола рішень міськради, які прокуратура вважала незаконними й опротестовувала, а депутати ці протести зазвичай відхиляли. А на початку липня мер на сесії міськради, де мали заслухати поточну інформацію нового прокурора міста Андрія Стойки, котрий пропрацював на цій посаді тільки два місяці, почав безцеремонно його «виховувати». Саме тоді вперше пролунали звинувачення, нібито прокуратура зупинила ремонти доріг у місті безпідставним арештом відповідної комунальної техніки та нескінченними перевірками з вилученням документів. Депутати міськради з подачі мера навіть ухвалили звернення до Генпрокурора з проханням дати належну оцінку діям своїх підлеглих у Полтаві.
Відкидаючи ці звинувачення, правоохоронці наводили конкретні приклади порушень закону міськими комунальниками. Зокрема, про розслідування двох кримінальних справ, порушених за фактами протиправної діяльності посадових осіб комунального підприємства, що займається ремонтом доріг. У першому випадку йдеться про розтрати асфальтобетонної продукції на користь третіх осіб, а в другому — про зловживання при купівлі дорожньої техніки зі значними збитками для міського бюджету.
Відповідаючи на запитання «УМ» про перспективи подальших взаємин з очільником Полтави, прокурор області Андрій Миронов зазначив, що ні він, ні його підлеглі ніколи не будуть «ручними» у мера чи інших можновладців, тож і не закриватимуть очі на «темні» справи в їхніх «вотчинах». До речі, одним із мотивів гучного вступу Олександра Мамая до Партії регіонів дехто ладен вважати його бажання заручитися надійнішою підтримкою «вищестоящих» в тій же таки війні з прокурорами.