Влада Сирії визнала, що володіє хімічною зброєю. І хоча режим Башара Асада запевнив, що використає її лише у випадку іноземної інтервенції, а не проти повстанців, міжнародну спільноту ця заява неабияк стурбувала. Хоча Дамаск не підписав Конвенції про заборону хімічної зброї 1997 року. Президент США Барак Обама одразу заявив: «Ми продовжимо тиск, аби Асад та його оточення зрозуміли, що світ пильно стежить за ними, і якщо вони використають цю зброю, то будуть притягнуті до відповідальності».
Хоча, можливо, ще гіршим є інший варіант розвитку подій: якщо у випадку падіння режиму Асада хімічна зброя потрапить до рук «Аль–Каїди». Ця терористична організація вже визнала свою причетність до сирійських повстанців. За даними служб безпеки сусідньої Йорданії, у Сирії воюють більше шести тисяч бойовиків «Аль–Каїди». На боці опонентів Асада є також бійці з Алжиру, Саудівської Аравії, Єгипту, Тунісу і Чечні.
Ліга Арабських держав закликала Асада подати у відставку, пообіцявши його сім’ї безпечний виїзд із країни. Сирійський очільник поки що пручається такому розвитку подій, але його дні при владі злічені. За даними британської газети «Індепендент», від алавітського уряду Асада відвернулися навіть колишні союзники серед сунітського середнього класу. Не виключено, що президент та лояльні йому сили спробують врятувати бодай частку влади, створивши невелику державу алавітів у західній частині Сирії, де вона вже існувала в період між Першою та Другою світовими війнами.
А ТИМ ЧАСОМ...
Із охопленої громадянською війною Сирії виїжджають десятки тисяч людей. Найбільші черги — на кордоні з Ліваном, куди, за даними «Червоного хреста», вже втекло понад 60 тисяч сирійців. У Йорданії, Іраку, Лівані й Туреччині зареєстровано загалом 120 тисяч біженців із Сирії..