Народний депутат від Партії регіонів Віталій Журавський пропонує посилити покарання за образу і наклеп — уже й відповідний законопроект зареєстрував. За образу «регіонал» пропонує карати штрафом від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів або виправними роботами на термін до одного року, але якщо поширена інформація призведе до серйозного погіршення здоров’я героя публікації, автора матеріалу пропонують ув’язнювати на термін від 3 до 5 років.
«Сьогодні будь–який журналіст може написати про людину що завгодно, опустити її нижче плінтуса, довести до інфаркту або відправити на той світ, а за це відповідальності — нуль», — заявив Журавський у коментарі виданню «Коммєрсант–Україна», наголосивши, що штрафу за поширення неправдивої інформації замало, а «законопроект повністю відповідає європейській традиції судочинства». «Такої практики немає в жодній демократичній державі. На мій погляд, цю проблему треба вирішувати зовсім в інший спосіб, як–то створенням громадського медіа чи активізацією діяльності Антимонопольного комітету, який повинен поставити на місце медіа–олігархів. Адже найчастіше журналісти пишуть речі такого характеру, оскільки на них тисне, наприклад, керівництво», — каже відомий громадський активіст і журналіст Єгор Соболєв.
Пан Соболєв переконаний: ухвалення законопроекту Журавського матиме протилежні наслідки. А його ініціатори переслідують зовсім іншу мету з прихованим мотивом: «Насправді цей закон дасть змогу закривати рот неугодним журналістам і засобам масової інформації. Перший крок на цьому шляху влада зробила, коли скасувала 10–відсоткове мито у випадку подачі позову на ЗМІ, що було добрим захистом для журналістів, запровадженим ще в часи Кучми. Тепер же вони хочуть садити тих, хто не боїться писати правду, хто розслідує злочини високопосадовців. Це дуже погана ідея з погано прихованою метою».
Талія БОГДАН