Дощі відступили — на Україну знову насувається аномальна спека. Синоптики переконують: наступні кілька днів будуть найспекотнiшими цього літа. «Цього тижня на території України переважатиме суха й спекотна погода. Надходитиме гаряче повітря тропічного походження і погоду визначатиме переважно поле підвищеного тиску», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.
За словами пані Людмили, «на заході та півночі України максимальна температура становитиме 28—34 градуси вище нуля. У решті областей стовпчики термометрів піднімуться до 32—37 градусів тепла. Місцями, зокрема у північних та східних регіонах, денна температура сягатиме і 40 градусів спеки. Лише в Карпатському регіоні найближчі три дні час від часу йтимуть окремі грозові дощі. На решті території країни буде занадто сухо. Тож у зв’язку з цим 24—26 липня у Криму, на Сході та на Дніпропетровщині ми оголошуємо надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Така сама ситуація пануватиме і в решті областей країни упродовж 27—31 липня» .
А тим часом деякі райони України і досі долають наслідки, спричинені негодою, що вирувала минулими вихідними. Для жителів Черкащини такі буремні уїк–енди вже стають звичними. Як і минулого тижня, областю пронісся буревій. Негода «вiдвiдала» три райони, залишивши без даху 1100 будинків.
Як повідомляє прес–служба Управління МНС у Черкаській області, шквальний вітер та сильна злива позривали покрівлі з приватних житлових будинків, об’єктів соціально–культурної сфери та господарської діяльності в Тальнівському, Монастирищенському та Маньківському районах, де в епіцентрі стихії опинилися шість сіл, а сума завданих збитків сягнула майже 3 млн. гривень.
У селах Веселий Кут, Лащова, Гордашівка, Романівна та Лісове Тальнівського району вітром порвало та побило покрівлі й вікна у 300 приватних житлових будинках, постраждали 14 об’єктів соціально–культурної сфери та господарської діяльності. Така ж біда у селах Лукашівка, Долинка та Цибулів Монастирищенського району, де частково пошкоджено покрівлі 425 приватних житлових будинків і шести об’єктів соціально–культурної сфери. «У нас iз неба летів град розміром iз гусяче яйце — ніби шматки льоду падали. Один навіть зважили — 450 грамiв», — розповів «УМ» сільський голова села Цибулів Володимир Кучеренко.
Пан Володимир наголошує, що такої жахливої негоди в їхньому рідному селі не пригадують навіть старожили, яким нині за 80 років. Каже, в селі на 160 хатах та на дитсадку позривало шифер iз дахів, а на городах із землею зрівняло всю городину. Найбільш відчутних збитків дощова стихія завдала черкаським аграріям: наприклад, у Маньківському районі негода вибила посіви ячменю на площі 130 га, пшениці — на 858 га, кукурудзи (340 га), соняшника (60 га), цукрових буряків (230 га), а завданi селянам збитки вилилися у більш ніж 5 млн. гривень.