З нового навчального року вища освіта в багатьох вишах України стане дорожчою — вітчизняні інститути та університети з вересня підвищили плату за навчання «на контракті». Про це повідомляє «Український бізнес ресурс». Для тих, хто вже навчається, вартість навчання залишиться незмінною, а от новоспечені студенти вже мають орієнтуватися на дещо вищі ціни.
Наприклад, у Національному медичному університеті ім. Богомольця стоматологів цьогоріч навчатимуть за 22 352 гривень на рік (минулого року ця сума становила 21 370 грн.), а в університеті «КПІ» вартість навчання на деяких факультетах становитиме 15 400 гривень (торік, відповідно, було 14 730 грн.). Подорожчають і деякі факультети Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. За словами проректора з науково–педагогічної роботи КНУ Володимира Бугрова, найвища вартість навчання на юридичному факультеті, а це 30 тисяч гривень на рік, залишиться незмінною, а от мехмат, фізика, радіофізика та деякі інші подорожчають.
Зауважимо, що здобувати вищу освіту стане дорожче здебільшого у великих престижних вишах. Керівництво ВНЗ наголошує, що змушене йти на цей непопулярний крок, адже життя в країні в цілому дорожчає — ростуть зарплати викладачів, дорожчають комунальні послуги, а отже, це так чи інакше відбивається й на вартості освітніх послуг.
А от у Національному університеті «Києво–Могилянська академія» — досі одному з найдорожчих в Україні — цьогоріч вартість навчання не тільки не виросла, а навпаки — знизилася. «У нас невелике держзамовлення, а ми хочемо мати не тих студентів, які можуть заплатити, а тих, які, в першу чергу, можуть навчатися, — пояснює в коментарі «УМ» ректор НаУКМА Сергій Квіт. — Раніше, коли ми мали багато держзамовлення, наш контракт був найдорожчим в Україні. Тепер же ми переживаємо за якісний склад студентів, тому й знизили ціну на навчання». Тож якщо раніше за навчання за напрямом «Право» треба було платити 31 тисячу гривень за рік, то вже з нового навчального року — 28 тисяч, на напрямі «Економічна теорія» — 20 тисяч гривень замість 23 тисяч, а на «Соціальній роботі» — 18 тисяч замість 20 тисяч гривень.