Проект резолюції Конгресу: обмежити видачу віз для українських чиновників
У Конгресі США позавчора презентували текст резолюції, якою пропонується запровадити санкції проти українських чиновників, причетних до порушення прав людини. Автором резолюції є конгресмен–республіканець Крістофер Сміт, член американської Гельсінської спілки. Щоб наголосити на серйозності занепокоєння регресом української демократії, резолюція закликає до відмови у видачі американських віз українським посадовцям, причетним до серйозних порушень прав людини й антидемократичних дій, таких як фальсифікації на виборах або корупція. Відмова у видачі віз має стосуватися і посадовців, які причетні до вибіркового правосуддя та переслідуванні політичних опонентів. У резолюції також наведено перелік заходів, якихмає вжити український уряд відповідно до зобов’язань, узятих перед ОБСЄ. Окрім того, Сміт закликає український уряд припинити вибіркове правосуддя, звільнити Юлію Тимошенко й інших колишніх посадовців від опозиції.
Візовий центр призупинив видачу італійських віз
Візовий центр, який працює з посольством Італії, повідомив, що тимчасово не приймає заявки від громадян України на оформлення туристичних віз. При цьому центр скасував призначені раніше інтерв’ю тим людям, які планували подати документи в липні. Водночас посольство Італії в Києві наголошує, що разом із візовим центром працює над тим, аби уникнути несвоєчасного обслуговування українських заявників. При цьому візовий відділ посольства й надалі приймає заявки у звичному режимі від охочих оформити італійську візу, незалежно від її типу. У заяві посольства також сказано, що «заявників було своєчасно попереджено й рекомендовано звертатися до візового центру набагато раніше від запланованої дати виїзду.
Результати виборів у Лівії
У Лівії оголошено остаточні результати парламентських виборів. Більшість голосів отримав ліберальний Альянс національних сил колишнього прем’єр–міністра Перехідної національної ради Махмуда Джибріля: його представники здобули 39 місць із 80, виділених для партій, повідомляє Бі–Бі–Сі. Ісламістська партія «Братів–мусульман» отримала 17 місць. Ще 120 місць у лівійському парламенті — Генеральному національному конгресі — буде розподілено між незалежними кандидатами. Загалом у виборах узяли участь представники понад 100 партій, багато з яких були утворені в останні місяці перед голосуванням.
Сир iз мафіозним душком
Італійська поліція заарештувала поблизу Неаполя главу однієї з найбільших італійських компаній із виробництва популярного у всьому світі сиру моцарела Джузеппе Мандару та трьох його найближчих співробітників. Їм висунуто обвинувачення у близьких зв’язках із мафіозним кланом Казалезі, який очолює місцеву камору (так називають італійську мафію). Також їхню компанію «Мандара груп» звинувачують у виробництві контрафактних сирів. А саме змішуванні коров’ячого молока, з якого мають виготовляти ці дорогі м’які білі сири, з дешевшим буйволячим молоком, яке у виробництві моцарели використовувати заборонено. Поліція також вилучила у заарештованих активи на 100 мільйонів євро. «Ми наклали арешт на всю компанію», — заявив у коментарі агенції «Франс пресс» представник місцевих карабінерів Паоло Ді Наполі. Поліція стверджує, що Мандара налагодив тісні зв’язки з мафією з кінця 80–х років минулого століття, коли та врятувала його бізнес від банкрутства.