Cусідня Польща, як і Україна, потерпає від негоди. Одна людина загинула та щонайменше десятеро отримали поранення через серію торнадо, яка вразила північний захід країни. Як повідомляє інформагенція ПАП, надзвичайно сильні вітри зруйнували до 100 будинків у Вєлкопольському та в Куявсько–Поморському воєводствах. Загинув 60–річний чоловік iз села Вишинки, дім якого стихія вмить перетворила на руїни. Пошкоджено понад 400 гектарів лісу в популярному серед туристів національному парку Тухольський бір, завдано шкоди лініям електропередач.
Смерчі в Польщі не є чимсь надзвичайним, але утворюються вони переважно у серпні, а нинішня «завчасна» серія є особливо потужною. І, за прогнозами метеорологів, негода триватиме й надалі. У постраждалих регіонах триває масштабна операція з подолання наслідків негоди: люди відтягують повалені дерева, відновлюють пошкоджені дахи та ремонтують лінії електропередач.
«Ми не можемо наперед передбачити утворення повітряної труби», — зізнається кліматолог зі Шльонського університету Тадеуш Нєджвєдж. Метеорологи можуть лише робити попередження про можливість виникнення торнадо, але не в їхніх силах точно спрогнозувати, чи станеться це напевне і якою буде потужність повітряної труби.
У наших географічних широтах смерчі мають відносно невеликий діаметр: від кількох до кількох десятків метрів. Повітряні труби утворюються при зіткненні двох повітряних мас, які значно різняться за температурою й вологістю повітря. Найбільший досвід прогнозування й боротьби з торнадо мають американці, оскільки у США вони трапляються значно частіше і є набагато потужнішими від європейських. У тих штатах, де це стихійне явище спостерігається найчастіше (передусім в Арканзасі, Південній Дакоті, Міссурі та Теннессі) під усіма будинками обладнано спеціальні сховища.