Держдума РФ ухвалила скандальний закон
Держдума Росії, попри протести, ухвалила закон про так звані «чорні списки» інтернет–сайтів, що містять заборонену інформацію. Парламентарії розглянули скандальний законопроект одразу в другому й третьому читаннях, проголосувавши за нього в цілому. Згідно з цим документом, у Росії буде створено єдиний реєстр доменних імен та універсальних покажчиків сторінок в інтернеті і мережевих адрес сайтів, що містять інформацію, заборонену до поширення на території країни. До списку буде включено сайти, що містять матеріали з порнографічними зображеннями дітей, публікують інформацію про способи виготовлення та використання наркотиків і місця їх придбання, а також про способи вчинення самогубства і заклики до суїциду. Крім того, деякі сайти можуть бути включені до реєстру, якщо суд визнає поширювану ними інформацію забороненою. Експертами в цьому питанні можуть виступати особи, які мають вищу професійну освіту і володіють спеціальними знаннями, у тому числі в галузі педагогіки, вікової психології або фізіології, дитячої психіатрії. Якщо заборонену інформацію видалять, сайт буде виключено з «чорного списку». Положення, що стосуються введення єдиного реєстру, набирають чинності з 1 листопада 2012 року, всі інші — з моменту опублікування закону.
Нагадаємо, напередодні законопроект викликав шквал обурення в інтернеті, а російськомовна «Вікіпедія» навіть на знак протесту проти його ухвалення на добу припинила роботу. Після цього Держдума прибрала з проекту поправки, згідно з якими держава отримує права в досудовому порядку закривати будь–який сайт, інформацію якого вважатиме «шкідливою».
Найбільше іммігрантів ЄС мешкає в Німеччині
Найбільше іноземців, які приїздять до Євросоюзу з–за його меж або переїздять жити з однієї країни ЄС до іншої, обирають місцем проживання Німеччину. Згідно з даними Євростату, 2011 року у ФРН зафіксовано 7,2 млн. іноземців, або 9% усього населення країни. Також серед країн із найбільшою кількістю іноземних резидентів опинилися Іспанія, де мешкає 5,7 млн., або 12% іноземців, Італія — 4,6 млн. (8%), Велика Британія — 4,5 млн. (7%) та Франція — 3,8 млн. (6%). Саме в цих п’яти країнах торік проживало 75% усіх іноземців у ЄС. Загалом у державах Євросоюзу станом на 2011 рік мешкало 48,9 млн. осіб, що народилися в інших країнах, з них 32,4 млн. народилися за межами ЄС.