За санітарними нормами мікроклімату, встановленими законодавством, температура повітря в робочих кабінетах має становити від 18 до 25 градусів. Її норми залежать від приміщень та енергозатрат працівників: в офісах — 23—25 градусів, а на виробництві — ще нижча. Чим важчою фізично є праця, тим нижчою має бути температура на робочому місці, повідомив заступник головного державного санітарного лікаря столиці Юлій Жигалов.
Захиститися від спеки можна системами вентиляції. Якщо її немає, робочий день скорочується. «Такі заходи передбачені в основному для будівельних організацій, якщо температура перевищує 27 градусів. Скорочення робочого часу залежить від коефіцієнтів температури та виду трудової діяльності. Для офісів та інших закритих приміщень це не передбачено», — каже пан Жигалов.
Найбільше страждають від спеки ті люди, які працюють на відкритих об’єктах, будівельних майданчиках та в приміщеннях, де немає кондиціонерів. Приміщення, згідно з постановою Кабінету Міністрів, перевіряють раз на три роки. Повторна перевірка здійснюється тільки у разі скарги на умови праці. За порушення санітарно–епідеміологічних норм праці роботодавці мають заплатити штраф — мінімум 100 гривень, максимум — 425.
«Застосовувати сонцезахисні прилади на вікнах, використовувати вікна із тонованим склом, кондиціонери, повітряні завіси при вході в будівлю, електричні вентилятори у закритих приміщеннях», — радить в.о. завідувача відділу гігієни праці Київської міської санітарно–епідеміологічної станції Наталія Опанасенко. При роботі на відкритих ділянках варто одягати спецодяг, головні убори, сонцезахисні окуляри, робити перерви із прийняттям холодного душу та пити багато води.
Євгенія КОВАЛЕНКО