Вищий спеціалізований суд iз розгляду цивільних та кримінальних справ переніс на місяць розгляд касації на вирок Юлії Тимошенко у «газовій справі», яким її засуджено до семи років «колючки». Вже третю перерву в розгляді касації (таких прецедентів вітчизняне правосуддя ще не мало) головуючий у справі суддя Станіслав Міщенко пояснює необхідністю «забезпечення об’єктивного розгляду скарги». Розгляд касації буде продовжено 16 серпня. Нагадаємо, що слухання скарги лідерки БЮТ розпочалися ще 15 травня.
Присутні в судовій залі нардепи та кілька сотень пікетувальників на вулиці зустріли таке рішення Феміди вигуками: «Ганьба!». Тим більше що сама екс–Прем’єр укотре вимагала від суду розглядати касаційну скаргу без неї. Захист Ледi Ю не має сумнівів, що тим самим суд знову порушив її права, адже влада диригує процесом, щоб «створити перешкоди для розгляду заяви Тимошенко у Європейському суді з прав людини».
Захисник Сергій Власенко бачить у затягуванні процесу й іншу причину: намагання унеможливити участь лідерки БЮТ у виборах. «Друге завдання влади — створити юридичні перепони для участі Тимошенко у політичному житті країни. Ви знаєте, що до 1 серпня мають пройти з’їзди і сформуватися списки. Без позитивного розгляду касації її участь у виборах неможлива. Але я вам обіцяю, що вона буде у парламенті сьомого скликання!».
Натомість прокурора Оксану Дрогобицьку рішення суду задовольняє. Пані прокурор переконана, що на екс–Прем’єрку «тисне перебування в лікарні», через що вона «не може визначитися зі своєю участю у касаційному процесі». Мовляв, у жодній із трьох заяв Тимошенко чітко не зазначила, що не бажає брати участь у засіданні суду, тож «ми зобов’язані надати людині можливість своїм правом скористатися».
Такої ж думки дотримується і Генпрокурор Віктор Пшонка, який обурюється, що через хворобу підсудної ніяк не розпочнеться судовий розгляд іншої справи щодо Ледi Ю, яка стосується корпорації «ЄЕСУ». «Комусь дуже хочеться, щоб Тимошенко хворіла і ніколи не почався судовий процес, — вважає Генпрокурор. — Якби поважали закон Тимошенко і всі, хто біля неї, то вже почався б процес. І це справа суду — визнати її винною або не визнати. Але вона не дуже хоче йти в цей процес. Мабуть, якось дуже некомфортно захищатися там, де награбовано багато у держави. Стала б перед судом і відповіла, були її крадіжки, чи не були. Було її шахрайство чи не було. Де була поруч iз Лазаренком, а де сама це робила».
ДО РЕЧІ
Генпрокурор Віктор Пшонка заявляє, що для арешту екс–глави МВС Юрія Луценка були підстави. Коментуючи рішення Європейського суду з прав людини по Луценку, згідно з яким арешт екс–міністра визнано таким, що порушує права людини, пан Пшонка запевнив: Україна готова «вчитатися в це рішення, коли воно набуде чинності». Нагадаємо, що у влади України є три місяці для оскарження рішення європейської Феміди. А сьогодні у Печерському райсуді столиці продовжиться розгляд другої справи Луценка, за якою йому інкримінують незаконну організацію стеження у рамках розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка.