Скажiть, коли на українському телебаченнi закiнчиться росiйський балаган, що триває з ранку до вечора? А коли переглянеш програми українських телеканалiв, якi, до речi, теж не в руках українських власникiв, то тiльки дивуєшся. День у день крутять кiнострiчки росiйською з 60—70–х рокiв минулого столiття i новi — всi теж росiйськi: про бандитизм, розбiй, пограбування, вбивства, тюремнi iсторiї. Всюди стрiляють, п’ють, гуляють. Особливо про героїчну епопею в Чечнi полюбляють показувати, про те, як вони за два днi вiйни на Кавказi поховали близько ста тисяч своїх солдатiв i офiцерiв.
Є стрiчки про Другу свiтову вiйну, анi слова про армiю Власова, а от негативу про бандерiвцiв — скiльки завгодно.
Знiмають масово героїчнi позитивнi серiали про ментiв i армiю. Я багато рокiв вiдслужив у Ленiнградському вiйськовому окрузi, бачив зсередини росiйську армiю, а те, що показують у серiалi «Солдати», — просто комедiя, особливо коли чомусь саме українцiв , як замполiта Приходька та одесита прапорщика Шматька, виставляють придурками, злодiями. У цьому ж серiалi їхнi солдати вихвалялися вiйськовими здобутками Олександра Невського. Так от, свого часу в колишнiй царськiй бiблiотецi на Дворцовiй площi перечитав мемуари Катерини II. Вона чiтко записала, що князь Олександр народився в 1236 роцi, а вiйськове зiткнення невеличких загонiв росiян i шведiв, нiяк не Льодове побоїще, вiдбулося в 1242 роцi. То як шестирiчна дитина могла воювати зi шведами?..
До речi, в Сiмферополi в центрi мiста, на мiсцi мiського туалету споруджують ще одну величезну росiйську церкву, теж iменi неiснуючого Олександра Невського. А єдину українську церкву в Криму хочуть викинути на вулицю.
От вам i грiх, i смiх. А кажуть, що росiяни, хоча i не слов’яни (як уже доведено, їхнi коренi йдуть вiд угро–фiнiв i татаро–монголiв), усе ж начебто з українцями на словах хочуть мирно спiвiснувати. А на дiлi розпочали тривалий геноцид проти українцiв. І це робиться на телебаченнi, у ЗМІ, в усiх культурних i полiтичних засобах. Але не довiчно може бути мовчазним український народ...
Вiталiй ГОРБАТЮК,
член Спiлки журналiстiв з 1972 року,
в минулому — кореспондент
«Вечiрнього Ленiнграда»
Сiмферополь