У Єгипті, як і прогнозували експерти, починається протистояння (поки що переважно юридичне) між новообраним президентом–ісламістом Мохаммедом Мурсі і військовими, які після минулорічної революції тимчасово взяли повноту влади на себе. Позавчора Конституційний суд Єгипту скасував декрет глави держави про відновлення роботи парламенту. Нагадаємо, Вища військова рада розпустила його після рішення Конституційного суду про невідповідність парламентських виборів основному закону. Проте Мурсі минулої неділі наказав парламенту відновити роботу й постановив, що нинішнє скликання працюватиме доти, доки не буде ухвалено й імплементовано нову Конституцію.
Після рішення президента спікер розпущеного парламенту закликав депутатів повернутися до роботи, і вчора парламентарії зібралися на засідання, незважаючи на висновок КС про те, що їхні повноваження нелегітимні. Власне, цього й варто було очікувати, адже більшість у законодавчому органі Єгипту становлять соратники Мурсі по ісламському руху «Брати–мусульмани» та ще більш радикально налаштовані проти військових ісламісти–салафіти.
Ситуацію ускладнює ще й те, що повноваження Мохаммеда Мурсі наразі чітко не окреслені, адже стару, «мубараківську» Конституцію після революції визнано недійсною, а нової ще немає. Наразі основний закон заміняє ухвалена військовою владою ще до парламентських і президентських виборів Конституційна декларація, згідно з якою, президент не має жодної влади над збройними силами, віддає військовим керівникам законодавчі функції, а також право заветувати нову Конституцію, коли буде розроблено її проект. Останні події свідчать, що політичне перемир’я між новим керівником і Військовою радою Єгипту завершилося.