Основна ідея мистецького проекту «Гімн рушнику», який презентували вчора у Київському міському Палаці ветеранів, — об’єднати киян під знаком національних символів. Виставку творів народного мистецтва, зокрема українських рушників, організовував громадський рух «Соціальна справедливість» за підтримки Київського музею вишивки, ВМГО «Молодіжний спортивний рух» і науково–пошукового товариства «Обереги».
«Кожен українець повинен пам’ятати, розвивати та берегти свої традиції. Тож із метою популяризації української символіки ми почали збирати рушники по всій столиці. І хоча виставки рушників неодноразово проходили й раніше, таких масштабних заходів ще не було. Свої вишиті витвори нам надали не тільки досвідчені майстри, а й усі охочі кияни, які вміють або вчаться вишивати. За допомогою оголошень і передачі інформації з вуст в уста ми зібрали майже сотню шедевральних українських рушників ручної роботи. Є серед них і доволі неординарні експонати: рушник початку XX століття домотканої роботи зі специфічним видом вишивки, родинні реліквії, які переходять з роду в рід, зокрема рушник єпископа Васильківського, вишитий ще його матір’ю», — розповіла «УМ» одна з організаторів заходу, прес–секретар громадського руху «Соціальна справедливість», представник товариства «Обереги» Надія Копилець.
Основний експонат заходу — «Оберіг української столиці», семиметровий вишиваний рушник, до створення якого долучилися майстри з різних регіонів України. А на відкритті виставки кожен охочий мав можливість долучитися до програми «Україна — єдина країна», зробивши стібки на полотні вишитої карти України, внесеної до національного реєстру рекордів.