Власне, ліміт згадок на наших сторінках про Едуарда Коваленка (того, що привласнив собі бренд УНА-УНСО та з легкої руки Олександра Лавриновича пройшов перереєстрацію в Мін'юсті) вже давно вичерпався. Не того польоту птах, аби витрачати на нього навіть сарказм. Проте твердження «скажи мені, хто твій друг...» не втратило своєї актуальності. А Коваленко йменує себе «другом Ющенка». І рветься підтримувати його на виборах. І здіймає довкола своєї недолугої персони таку куряву, через яку хтось не надто розсудливий та вдумливий, можливо, і почухає потилицю, думаючи: «А Бог його знає, може, й справді друг...»
Пригадується, як студентів-філологів учать на першому курсі грати словом та його змістом, складаючи фрази штибу: «Всі пожежники — люди, але не всі люди пожежники». Йдучи приблизно за такою схемою, можна сказати, що друзі Віктора Ющенка, безумовно, існують, але не всі, хто нині топче ряст, є задушевними приятелями лідера «Нашої України». Тож декому не завадить бути скромнішим, складаючи список своїх знайомств. Та поки українські націоналісти гуртуються перед президентськими виборами, їхній ерзац — Коваленко — скаче через голови політиків із простягнутою для потискання рукою до Ющенка. Час обіймати та час ухилятися від обіймів? Ні, коли йдеться про Едуарда Коваленка, годинник кожного політичного гравця має показувати винятково другий варіант: ухилятися й гнати подалі. Завжди й усюди.
«Достеменно відомо, що цей провокатор перебуває на службі у політичних опонентів Ющенка, які поставили йому завдання зі своїми радикально-ксенофобськими гаслами «постояти» поруч iз Віктором Андрійовичем, створити відповідну картинку, дискредитувати лідера «Нашої України», спотворити та звузити уявлення про коло підтримки Ющенка», — заявила прес-служба «НУ».
А «постояти» поруч Коваленко і справді любить. Приміром, він успішно «постояв» за спинами тих політиків, які свого часу прийшли протестувати проти можливого закриття «Сільських вістей». Останні, заклопотані мітингом під вікнами Апеляційного суду, не звертали на нього жодної уваги. А дарма. Бо по гарячих слідах Коваленко нашкрябав біснувате «дещо» (невизначеної стилістичної породи), чим «приправив» факсові стрічки не одного партійного офісу та газетної редакції. Достатньо було почитати коваленківську маячню та доповнити її «картинкою», де автор ніжно тулиться до чужих знамен, як — готове діло! — усю групу підтримки «Сільських вістей» можна вже зараховувати до печерних антисемітів з усіма найсумнiшими наслідками такої ідентифікації.
Тепер, думаю, зрозуміло, чому проведена нещодавно прес-конференція Коваленка, на якій він заявив, ніби його партійка з «ідеальною ідеологією» підтримуватиме на президентських виборах Віктора Ющенка, не віщує для останнього нічого доброго. Окрім зайвого клопоту спростовувати наявність «дружби» з Коваленком, який уперто вовтузиться поруч та лізе у вічі. При цьому колишній дрібний підприємець з міста Генічеськ має нахабство говорити про «реальні» 69 тисяч симпатиків його структури (хоча на виборах у 2002 році за його УНА проголосувало менше 12 тисяч по всій Україні), і всі ці тисячі, мовляв, «поки що» готові підставити плече Ющенку. Так що хай останній не ловить гав та не слухає дурні «плітки» про те, ніби Едуард Коваленко вилупився з яйця, знесеного грошовитою куркою з Банкової. Такі твердження є всього лише інсинуаціями його «конкурентів», каже Едічка.
От тільки незрозуміло, звідки в такому разі у пана керманича УНА кошти на оренду офісу на вулиці Шовковичній? У найпрестижнішому районі Києва, де ще з позаминулого століття селилася місцева буржуазія, називаючи цей район Липками. Звідки також гроші на перманентне проведення прес-конференцій (а це задоволення не з дешевих)? Ці моменти залишаються без роз'яснень, як і те, що означало те шаманство у прес-релізі від Коваленка, де йшлося про якісь «темні сили всесвітнього зла». Що це — початок легенди про собаку Баскервілів чи заява політика? А втім Бог із ним. Зло — воно і є зло. Його не затулиш жодними парадами на честь 14-ї річниці створення УНА-УНСО. До речі, УНА була створена 10 листопада 1990 року, а УНСО — 19 серпня 1991-го. Тож до чого тут місяць червень, знову-таки незрозуміло...
Як прокоментував ситуацію керівник УНА-УНСО, народний депутат Андрій Шкіль, «відлам від політичної партії УНА тієї структури, на яку претендує Коваленко, стався за рахунок страху бути посадженим у в'язницю так само, як було посаджено справжнє керівництво УНА-УНСО після подій 9 березня 2001 року. Тоді дехто зрадив, а дехто скористався ситуацією, будучи абсолютно випадковою людиною — як Едуард Коваленко, приміром... Коваленко створив провокаційну організацію, яка має стільких ж спільних ознак з націоналізом та УНА-УНСО, скільки їх має морська свинка з морем».