П’ять мільйонів — саме стільки «дітей iз пробірки» на сьогодні живе у світі. Такі дані було оприлюднено на вчорашній конференції з народжуваності, яка відбувається у Туреччині, повідомляє Бі–Бі–Сі. Делегати конференції вітали цю цифру як «надзвичайне досягнення» у справі лікування безпліддя.
Перше «дитя з пробірки», Луїза Браун, з’явилося на світ у Великій Британії в липні 1978 року. Її мати Леслі Браун, яка 34 роки тому однією з перших наважилася на експериментальне екстракорпоральне запліднення, померла два тижні тому. Після Луїзи вона народила ще одну дочку, також завагітнівши завдяки методу ЕКО.
Тепер щороку медики здійснюють півтора мільйона ЕКО–запліднень щороку, в результаті чого народжується в середньому 350 тисяч дітей. Голова Міжнародного комітету з моніторингу репродуктивних технологій Девід Адамсон повідомив, що у 33% випадків до таких технологій, як останньої рятівної соломинки, вдаються жінки віком до 35 років, у 27% — жінки віком 35—37 років, 19% — жінки віком 38—39 років та у 12,5% випадків — 40—42–річні.