Минулої неділі Мексика обирала президента, парламент, губернаторів та місцеву владу в шести з 31 штату. З огляду на місцеву специфіку (спека, сієста...), виборчі дільниці були відчинені для голосування з 15.00 до 1–ї години ночі понеділка за місцевим часом. Попри те, що станом на вчора по обіді голоси ще рахували, прізвище переможця президентських перегонів сумніву вже фактично не викликало — більшість виборців підтримали лідера опозиційної Інституційно–революційної партії Мексики Енріке Пенью Ньєто (у перекладі з іспанської його прізвище означає «онук»). Сам він почав святкувати перемогу вже після оголошення результатів екзит–полів.
Згідно з попередніми результатами голосування, 45–річний політик, якого вважали фаворитом цієї виборчої кампанії, здобув близько 38% голосів. Головний конкурент Ньєто — колишній мер Мехіко, 58–річний Андрес Мануель Лопес Обрадор від Революційно–демократичної партії, набрав приблизно 31% голосів. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, розрив між ним і Ньєто максимально скоротився в останні тижні, чому посприяли виступи студентів проти повернення до влади ІРП. Обрадор уже брав участь у президентських виборах 2006 року й програв, але відмовився визнати перемогу Феліпе Кальдерона і став на чолі вуличних протестів. Що не завадило Кальдерону відбути на посаді увесь шестирічний термін. Згідно з мексиканською Конституцією, чинний президент не має права знову висувати свою кандидатуру, тому правлячу Партію національної дії на цих виборах репрезентувала 51–річна Жозефіна Васкес Мота. Її результат — третє місце з 25% підтримки.
Інституційно–революційна партія правила в країні безперервно впродовж 71 року, доки не втратила владу на виборах у 2000–му. Головною обіцянкою Пеньї Ньєто (як, утім, і решти кандидатів) стала боротьба з бідністю — дуже актуальне питання, адже практично третина 112–мільйонного населення Мексики офіційно живе за межею бідності. Інше ключове питання для мексиканців — боротьба з наркомафією. Прийшовши шість років тому до влади, Філіпе Кальдерон оголосив війну наркобаронам. Відтоді в країні було виявлено та знищено багато тонн наркотиків, засипано деякі підземні тунелі, якими наркотики постачали до США, вбито чи заарештовано багато наркобаронів. Проте насильство триває. За деякими даними, з 2006 року в Мексиці загинули понад 55 тисяч осіб, з них чимало — випадкові жертви мафіозних «розбірок».