Калуш став четвертим населеним пунктом Івано–Франківщини, який відтепер має свій пам’ятник головнокомандувачу УПА, генерал–хорунж ому Роману Шухевичу. І хоча командир армії нескорених народився у Львові, прикарпатці небезпідставно вважають його своїм земляком, позаяк корінь родинного древа Шухевичів «проростає» з покутського села Тишківці.
Рух за гідне вшанування одного з найяскравіших представників національно–визвольної боротьби середини ХХ століття в Калуші посилився після того, як заангажована донецька Феміда позбавила Романа Шухевича звання Героя України, присвоєного (посмертно) Президентом Віктором Ющенком. Депутати міськради 6 травня 2010 року ухвалили рішення про присвоєння головнокомандувачу УПА звання «Почесний громадянин міста Калуша», а громадська організація «Загальна мобілізація» взялася за збір коштів для спорудження пам’ятника. Відтоді цей фонд поповнився майже 485 тисячами гривень, отриманими від 2,5 тисячі осіб та 83 організацій. Цих коштів виявилося достатньо, аби 30 червня до 105–річчя від дня народження Романа Шухевича встановити йому найбільший в Україні бронзовий пам’ятник роботи львівського скульптора Ігоря Семака. Його висота разом із постаментом — 4,5 метра.
У церемонії відкриття пам’ятника, що постав на одній з головних транспортних артерій міста — проспекті Лесі Українки, перед центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, крім численної місцевої громади, взяли участь син героя Юрій Шухевич, мер Калуша Ігор Насалик та посланці обласної влади, чомусь не представлені її першими особами. З політиків національного калібру приїхав лише лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, хоча організатори заздалегідь надіслали запрошення багатьом відомим українцям, зокрема й народним депутатам національно–патріотичної орієнтації.