«Тимошенко» по–єгипетськи
Щойно Вища комісія Єгипту з виборів президента оголосила ім’я переможця, експерти спрогнозували: Ахмеду Шафіку, який програв боротьбу за найвищу державну посаду Мохаммеду Мурсі, варто тікати з країни. І не помилилися: у середу проти Шафіка, який був останнім прем’єр–міністром за часів поваленого президента Хосні Мубарака, було порушено кримінальну справу за підозрою в корупції. Кандидату–невдасі закидають зловживання під час керівництва міністерством цивільної авіації у 2001—2011 роках. Після цього політик і справді виїхав з країни в Саудівську Аравію. Проте соратники Шафіка стверджують, що він зовсім не втікач, а прочанин, а після паломництва до мусульманських святинь планує повернутися в Єгипет і створити власну політичну партію.
Сенат США схвалив «закон Магнітського»
Комітет Сенату США з міжнародних зв’язків одностайно схвалив так званий «закон Магнітського», який передбачає санкції проти російських чиновників, імена яких пов’язують із загибеллю в тюрмі московського адвоката Сергія Магнітського. Він захищав неугодних владі підприємців, і з його загадковою смертю пов’язують російські спецслужби. Щоправда, на відміну від аналогічного проекту Нижньої палати Конгресу, Сенат доповнив законопроект положенням, що стосується не лише росіян, а й інших іноземних чиновників, дії яких загрожують демократії.
Єлизавета ІІ потиснула руку екс–лідеру ІРА
Королева Великої Британії Єлизавета ІІ під час візиту до Північної Ірландії вперше зустрілася з екс–лідером Ірландської республіканської армії Мартіном Макгіннесом, який наразі займає пост заступника першого міністра в уряді країни, проте, як і раніше, відстоює ідею об’єднаної Ірландії, очолюючи націоналістичну партію «Шинн фейн». Як зазначає британська преса, їхній потиск рук «стане наочним знаком примирення сил і символом успішного підсумку північноірландського мирного процесу». Візит Її Величності супроводжували заворушення: у вівторок увечері на заході Белфаста близько 100 молодих людей закидали поліцейських петардами і пляшками із запальною сумішшю.
Біг Бен таки перейменують
Комісія Палати громад британського парламенту схвалила рішення про перейменування знаменитої годинникової вежі Біг Бен у Лондоні на Вежу Єлизавети з нагоди 60–річного ювілею правління королеви. Кампанію з перейменування вежі запустив член парламенту від Консервативної партії Тобіас Елвуд.