Теракти в Іраку
Дев’ятеро людей загинуло позавчора в результаті теракту в Іраку: у місті Ель–Хілла замінований автобус вибухнув поряд із футбольним полем, де відбувався матч двох юніорських команд. Як повідомляє агенція «Рейтер» із посиланням на представника місцевих органів охорони здоров’я Абдуламіра ад–Джібурі, інцидент стався в районі, населеному переважно мусульманами–шиїтами. Вибух прогримів, коли матч між командами, вік гравців яких становив від 15 до 20 років, уже добігав кінця. Поранення внаслідок теракту отримали 30 осіб — як футболісти, так і глядачі.
Того ж дня вибух пролунав у місті Баакуба, де невідомі зловмисники встановили фугас поруч із популярним серед молоді зоомагазином у сунітському районі міста. Загинуло щонайменше п’ятеро людей.
20 років ув’язнення для екс–прем’єра Косова
Прокурор Гаазького міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у колишній Югославії Пол Роджерс вимагає щонайменше 20 років ув’язнення для колишнього прем’єр–міністра Косова у 2004–2005 роках Рамуша Харадіная та двох його поплічників. Усіх їх звинувачують у воєнних злочинах, які були здійснені з особливою жорстокістю 1998 року.
Харадінай народився у косовському селі Дечані 1968 року, але з 1989 року мешкав у Швейцарії, потім служив у французькому Іноземному легіоні. 1996 року пройшов терористично–диверсійну підготовку в таборі бойовиків в Албанії. 1998 року став одним із польових командирів Армії визволення Косова. Вирізнявся неймовірною жорстокістю до сербів, ромів та албанців, яких вважав колаборантами, особисто піддавав їх тортурам та вбивав у концтаборі в Ябланіци у західній частині Косова. Харадінай також займався контрабандою наркотиків, сигарет, зброї та торгівлею людьми. Косовські албанці вважають його національним героєм, а лідери США та ЄС тиснули йому руки та довіряли «розбудовувати незалежне Косово». 2005 року Харадіная таки притягнули до відповідальності в Гаазі, але через три роки... виправдали за браком доказів вини. Із 98 свідків, які мали свідчити на процесі екс–прем’єра, дев’ятьох було вбито, а решта, залякані, відмовилися від свідчень. У 2010 році Гаазький трибунал визнав виправдальний вирок помилковим і почав новий процес. Судді винесуть свій остаточний вердикт на початку осені.