У Галапагоському національному парку Еквадору помер самець гігантської слонової черепахи на ім’я Самотній Джордж. Смерть Джорджа — трагедія не лише для місцевих жителів (цю черепаху вважали символом островів), а й для всього світу загалом. Адже, як повідомляє Бі–Бі–Сі, він був останнім представником рідкісного виду рептилій Chelonoidis nigra abingdoni. Щороку близько 180 тисяч туристів приїздили на Галапагоси лише для того, щоб побачити Самотнього Джорджа.
Тіло черепахи виявив співробітник парку Фаусто Ллерена, який опікувався Самотнім Джорджем останні 40 років. За оцінками вчених, черепасі було приблизно 100 років. Причину смерті «дідуся» буде визначено після розтину.
Протягом кількох десятиріч учені намагались спонукати Самотнього Джорджа до продовження роду, пропонуючи йому представниць інших підвидів слонових черепах, проте всі ці спроби зазнали невдачі. Хоча у житті Джорджа був 15–річний період, коли він був не самотнім, а мешкав спільно з черепахою–самкою з сусіднього вулканічного острова Вульф. Одного разу вони навіть спарилися, але яйця виявилися нежиттєздатними.
Слонові черепахи мешкають винятково на Галапагоських островах і в природних умовах живуть до 200—250 років, у неволі — до 150. Чарльз Дарвін вивчав слонових черепах, працюючи над теорією еволюції. В його часи популяція цих черепах на Галапагоських островах була численною, але наприкінці ХІХ століття рибалки розпочали тотальне полювання за цими мирними гігантами з огляду на їхнє смачне м’ясо. І за кілька років повністю винищили популяцію. Нині на Галапагосах мешкає близько 20 тисяч гігантських черепах інших видів, але Джордж у своєму роді був останнім.