Учора комісія з міжнародної торгівлі Європарламенту (INTA) більшістю голосів відхилила міжнародну угоду АСТА, яка стосується боротьби з піратством та підробками в інтернеті. Проти неї виступають фракції соціалістів, зелених, лібералів та комуністів. За — євродепутати–консерватори та реформатори. До останнього часу АСТА підтримували також християнські демократи, найбільша фракція Європарламенту. Але тепер, після потужних акцій протесту в Європі та багатьох інших країнах, думки ХД–спільноти розділилися.
Остаточно долю законопроекту, нав’язаного великими американськими медіа–корпораціями, вирішить загальне голосування, що відбудеться у Європарламенті наступного місяця. Зазвичай, євродепутати підтримують висновок профільної комісії, яка вже сказала своє чітке «ні» утискам свободи в інтернеті. Але з огляду на розбіжності у середовищі найбільшої парламентської фракції результат загального голосування все ж важко передбачити.
Якщо Європейський парламент у липні таки відкине угоду АСТА, цей законопроект закінчить своє життя на смітнику. Адже без підтримки Європи американська «антипіратська» ініціатива не матиме ваги.
Заступник голови з міжнародної торгівлі Європарламенту, депутат від Польщі Павел Залевський учора після голосування констатував: «Для мене найважливішим є те, що АСТА невідповідним чином руйнує баланс рівноваги між творцями і виробниками з одного боку, та споживачами і користувачами — з іншого. Перші мають всі права, а споживачі та користувачі — майже жодних. Ідеться про те, щоб спочатку відкинути АСТА як документ, який дуже обмежує свободу в інтернеті, а далі довести справу до збільшення сегмента вільного доступу в інтернеті».