Із завершенням виступів збірної Швеції на Євро–2012 завершується й ера панування 5 тисяч шведських фанатів у кемпінговому містечку на Трухановому острові Києва. Своїм перебуванням у нашій столиці шведи задоволені, тож бажання їхати з України зовсім не мають. І, попри протилежні прогнози європейських туроператорів, обіцяють обов’язково сюди ще повернутися, і не раз. «Ми зробили свого роду історичний проект у Києві. Пригадую, коли ми вперше почали розмовляти з нашими українськими партнерами щодо створення такого містечка, було до кінця не зрозуміло, як це вдасться, — зізнався на підсумковій прес–конференції перед згортанням шведського фан–кемпінгу його організатор від Швеції Ніклас Хельберг. — Але поетапно, поступово ми цей проект усе ж реалізували. Він став випробуванням для нас. Але підтримка з боку Київської міської адміністрації та інших партнерів була на високому рівні. Мені здається, ми зробили місто жовто–блакитним. Я хочу подякувати і київській владі, і всім мешканцям міста Києва, які допомагали нашим уболівальникам. Нам тут дуже сподобалося».
Українська сторона проектом також задоволена. «Це дуже хороший досвід створення доволі великого кемпінгу в столиці. Хоч заснування наметового містечка потребувало великих зусиль зі сторони комунальних служб та місцевої влади, ми раді, що нам випала така нагода, — зазначив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак. — Усе відбувалося під чітким наглядом посла Швеції, було створено всі відповідні умови: електролінії, водопостачання, додаткові вбиральні, душові кабіни. Звісно, не обійшлося й без непередбачуваних складнощів, адже це наш перший такий проект. Утім уже на стадії розгортання наметового містечка проблеми вдалося розв’язати. Представники КП «Плесо» працювали надзвичайно самовіддано».
Кемпінг на Трухановому острові залишатиметься й надалі — до фіналу чемпіонату там житимуть ті фанати, які вболіватимуть за свої збірні «до кінця». За словами пана Мазурчака, вже є заявки на поселення від Англії, Франції, Німеччини та інших країн, чиї команди планують дійти до останнього етапу. Вартість проживання в таборі поділяється на три категорії, залежно від ступеня комфортності. Шведи платили від 129 до 189 шведських крон, тобто від 20 до 28 доларів за добу. За словами заступника голови КМДА, інтерес до Євро впродовж його проведення зростає: на фінал турніру очікується навантаження від 170 до 200 тисяч фанатів. «Сподіваюся, серед них будуть і шведи. Адже кращих уболівальників, ніж вони, не знайти в жодній іншій країні. Вони прекрасні фанати», — зазначив Олександр Мазурчак.
А після того як Євро–2012 завершиться, територія кемпінгу (частину споруд буде демонтовано) стане зоною відпочинку для всіх охочих. Ніяких забудов на цьому місці столична влада обіцяє не планувати.