Український Прем’єр–міністр Микола Азаров сумний і гордий водночас. Як і в усієї країни, його серце також розривається від туги за рахунок 0:1. Утiм душа його палає щастям за той факт, що спортивні змагання все–таки тривають. Незважаючи на Юлію Тимошенко. Суворий Азаров, на відміну від інших своїх співвітчизників, втримався від критики угорського судді, обмежившись тільки фразою про несправедливість. Натомість шансу ще раз копнути ногою політичних опонентів упустити не міг. «Емісари нашої опозиції робили все, щоб зірвати чемпіонат України. Не вийшло! — Янович пропустив усього лише один прийменник і таким чином суттєво занизив статус змагань. І, аби справити ще сильніше враження, зробив сміливий лінгвістичний експеримент: — Порядок і безпеку ми забезпечимо!».
Користуючись нагодою, служба Прем’єра вирішила оприлюднити кількість закордонних уболівальників, які приїхали на українське Євро. В урядовців вийшло близько мільйона. Жадану цифру отримали просто: взяли загальну кількість людей, які перетнули кордон за період з 5 по 19 червня нинішнього року, і порівняли її з таким самим періодом 2011 року. Вийшло зростання 25%, або той самий мільйон. Або невеличка маніпуляція даними, адже враховуючи, що кількість туристів до України щороку зростає, вважати, що всі 25% — це вболівальники, якось не зовсім коректно. Для об’єктивності влада могла би використати цифру 2010 року, але кому вона потрібна ця об’єктивність?
Тим паче що на фінішно–передвиборчому ривку кабінет Миколи Азарова вже не просто піарить себе, стверджуючи, що його команда здійснила перелом в українській економіці. Людина, якаочолює нині український уряд, діє значно цікавішими методами — вона підвищує економічні показники... усно. Тобто бере реальну цифру Держкомстату, множить на три — й офіційно оприлюднює... Такий креатив, до речі, дозволяла собі і колишня очільниця Кабміну, а її досвід не залишився непоміченим. «Промислове виробництво в Україні за п’ять місяців нинішнього року зросло приблизно на 2%», — сказав Микола Янович, деталізуючи, як вчасно він побачив негативні тенденції, проаналізував причини і знайшов механізми виправлення ситуації.
І все б нічого, якби довірливий Держкомстат трохи раніше не взяв і оприлюднив справжні цифри зростання промвиробництва:0,7%. Утiм навіть зростання на нещасні два відсотки не може бути підставою для хизування, оскільки торік ця цифра становила 9,2%.
Натомість деякі цифри Прем’єра статистика все ж підтверджує. Наприклад, він сказав, що туристична галузь в Україні зросла вдвічі. І справді, МЗС навів дані, що саме на стільки за 2010—2011 роки збільшилася кількість представників влади, яка виїжджає за кордон...