Побиття представників засобів масової інформації, стверджують самі журналісти, вже стало для міськради традицією. Лише за минулий рік, каже «УМ» голова Котовського осередку Комітету виборців Віктор Зуєв, таких випадків було щонайменше чотири. Днями — черговий скандал. Під час спільних засідань депутатських комісій міськради «котовцям» зі значками депутатів, які є представниками більшості від провладної Партії регіонів, не сподобалася присутність на засіданні журналіста газети «Виборчком» Анатолія Тіори. Відтак секретар Котовської міськради Петро Обертайло почав вимагати від нього покинути зал засідань, а коли журналіст не погодився — закликав колег «допомогти» Тіорі.
«Відгукнувшись на заклик секретаря, п’ятеро депутатів–«регіоналів» на чолі з Наталією Войцеховською накинулися на мене, вирвавши журналістське посвідчення, портмоне і сумку. Це були так звані представники «комунальників», які так чи інакше пов’язані з комунальним господарством міста, — розповів «УМ» Анатолій Тіора, який вже написав відповідну скаргу в міліцію та прокуратуру. — Зрештою, я знайшов свої речі у громадській вбиральні біля славнозвісної Котовської прокуратури».
За його словами, небажання депутатів, аби «зайві» очі спостерігали за їхніми діями, пояснити доволі легко: зазвичай народні обранці так нервують напередодні ухвалення рішень, що стосуються передачі майна або землі. «Спочатку нас просто виганяли iз засідань. Рівно місяць тому викликали правоохоронців, утім ми обізнані зі своїми правами, тому міліціянти опитали нас і поїхали. Далі, коли ми прийшли на чергове так зване «нульове засідання», депутати демонстративно розійшлися. За словами секретаря міськради, депутатів збирають на «нульове засідання» для того, щоб вони потренувалися працювати. Насправді ж відбувається банальне прочищання мізків — щоб у присутності керівників міста «потрібні» рішення ухвалювалися без дискусій. Ви не уявляєте, яку кількість, приміром, земельних рішень ухвалюють усього за 10—15 хвилин!» — обурюється журналіст.
«Найбільше їх дратує, коли хтось спостерігає за розглядом земельних, майнових або комунальних питань. На жаль, скарги в міліцію, прокуратуру, міському голові і навіть у Службу безпеки не дають жодних результатів, — додає Віктор Зуєв. — Цього разу ми теж подали відповідні звернення до правоохоронних структур».
Водночас самі депутати пояснюють свою поведінку плутано. Приміром, секретар Петро Обертайло заявив наступне: «Я наполегливо попросив журналістів покинути захід, оскільки, по–перше, це було чисто робоче засідання для навчання депутатів, а, по–друге, в його ході розглядалися документи з обмеженим доступом». Щоправда, чому депутатське «навчання» практикують iз такою серйозною документацією, недоступною для ЗМІ, пан Обертайло не пояснив.