Колись тут археологи знайшли залишки могильників Зарубинецької культури (II — IV століття нашої ери): на межі XІХ—ХХ століття на цьому місці виникло поселення робітників–залізничників. Тепер територія Батиєвої гори примітна через комунальні проблеми — мешканці багатоповерхівок вулиці Заломова кілька років скаржаться на проблеми з вивезенням сміття — КП «Батиївське», яке цим займається, попри численні скарги мешканців, ситуацію ігнорує. А кияни потерпають від смороду переповнених контейнерів, які ніяк не приберуть у закриті приміщення чи бодай подалі від вікон мешканців.
«Контейнери переповнюються, трапляється, що сміття сюди зносять не лише мешканці нашого будинку, а й з приватного сектору. Зараз, улітку, тим, хто живе на нижніх поверхах, доводиться дихати сміттєвими випарами, у дворі часом мухами аж кишить, сміття по двору розносять бездомні пси, — розповідає пані Антоніна, мешканка будинку на Заломова, 1–А. — І така ситуація по всьому масиву. Ми зверталися до санепідемстанції Солом’янського району, у Київську адміністрацію, але все дарма. КП «Батиївське», яке ми просимо перемістити контейнери в закрите приміщення, на наші звернення не реагує».
Крім того, сміття скидають на спуск Батиєвої гори — із боку вулиці Нечуя–Левицького і вниз по спуску утворилося ціле сміттєзвалище. Там усе: від целофану до будівельних відходів та незрозумілого походження хімічних речовин. Усе, що не підхопив вітер і не розніс по Києву, розкладається на місці й потрапляє у підземні води та річку Либідь, яка, у свою чергу, впадає у Дніпро. «Якби комунальники мали волю і бажання — сміття тут не було б, це безконтрольність з боку нашої адміністрації — наш голова м’який за характером. А голова КП «Батиївське» Попову лише відписки подає. У нас, до всього, ще й покрівля тече, ми просили провести герметизацію будинку на Заломова, 1–А, а вони в міськадміністрацію написали, що «частково герметизацію провели». Але це неправда! Так само «Батиївське», підозрюємо, «підтасовує» ще й тарифи — вони в кілька разів вищі, ніж у інших будинках», — каже пан Володимир, мешканець того ж будинку.
Громада занепокоєна, що врешті обслуговуюче комунальне підприємство може ще й орендну плату брати за... користування землею, а байдужість до сміттєвої проблеми та «накручування» плати за «комуналку» — це демонстрація того, що «Батиївське» бачить себе не обслуговуючою організацією, а реальним господарем території. І ці побоювання небезпідставні. Мешканці отримали лист від Головного управління земельних ресурсів, у якому йдеться, що «земельна ділянка площею 0,09 га за адресою вулиця Петра Заломова, 1–А передана у власність громадянину України...». Однак управління посилається на Закон України «Про захист персональних даних» і відмовляється називати власника ділянки, на якій стоїть 16–поверхівка. «Ми вже втомилися писати скарги, просто хочемо жити по–людськи — з прибраною прибудинковою територією, без смороду, з нормальними тарифами та впевненістю в тому, що комунальники чи хтось інший не прийдуть і не скажуть — земля це наша, і не почнуть «вибивати» за неї гроші», — каже пан Володимир.