Теракти в Іраку: щонайменше 60 жертв
Унаслідок серії терактів, що прогриміли вчора в Іраку, загинуло щонайменше 60 людей, сотні отримали поранення. Подвійний вибух в іракському місті Ель–Хілла, що за 100 кілометрів на південь від Багдада, забрав життя більше десяти осіб, а буквально через кілька хвилин після теракту в Ель–Хіллі не менше п’яти бомб вибухнуло у Багдаді. За даними поліції, метою терактів є шиїтські прочани, які в середу прибувають до столиці Іраку для участі в заходах, присвячених річниці смерті сьомого імама Муси Казима. Зростання напруженості в Іраку пов’язане з історично сформованим протистоянням двох найбільших громад — сунітів та шиїтів. Згідно з переписом 1997 року, 66% населення Іраку становили мусульмани–суніти, 34% — шиїти. За часів правління Саддама Хусейна суніти займали чільне місце в державних структурах Іраку.
ООН визнала повстання в Сирії громадянською війною
Заступник Генерального секретаря ООН із миротворчих операцій Ерве Ладсу визнав, що події в Сирії можна назвати громадянською війною. За словами Ладсу, сирійський уряд втратив контроль над значними територіями і тепер намагається їх відбити. Командувач «блакитних касок» зазначив, що останнім часом природа конфлікту зазнала значних змін: зріс рівень насильства, влада почала застосовувати не тільки танки й артилерію, а й бойові гелікоптери. Нагадаємо, збройне протистояння між противниками режиму Башара Асада та урядовими силами триває з березня минулого року. За останніми даними, жертвами конфлікту стали близько 15 тисяч осіб.
Страйк шахтарів в Іспанії
На півночі Іспанії триває страйк шахтарів. Гірники перекривають шосейні дороги і залізниці, підпалюють покришки і вступають у сутички з поліцією на знак протесту проти 200–мільйонного скорочення субсидій для гірничовидобувної галузі. Учора поліція спробувала розігнати натовп сльозогінним газом і гумовими кулями, але протестувальники застосували тактику партизанської боротьби. Активісти, чиї обличчя були приховані масками, сховалися в навколишніх лісах і звідти обстрілювали поліцейських саморобними ракетами.
За словами шахтарів, скорочення не тільки спричинить прямі звільнення, а й призведе до подорожчання іспанського вугілля, яке таким чином утратить конкурентоспроможність, що призведе до колапсу вуглевидобутку. У провінції Астурія, де проходять протести, практично все життя пов’язане з шахтами — видобутком вугілля тут займаються з покоління в покоління, зазначає «Євроньюз». Розвал галузі може потягти за собою колосальну соціальну кризу в регіоні.