У Кельні виставлено на продаж один із найвідоміших будинків Німеччини. Як повідомляє Lenta.ru з посиланням на місцеве видання Koelner Stadt–Anzeiger, за дім завширшки всього 2,56 метра його нинішня власниця запросила «демонічну» ціну — 666 666 євро. Але в агенції нерухомості, яка займається продажем, запевняють: це стартова вартість, щодо якої можна торгуватися. Хоча не виключено, що вона може й зрости, оскільки охочих придбати оригінальне помешкання не бракує. Воно й не дивно, адже цей вузький будинок давно став «зіркою» — про нього знято й написано не один журналістський сюжет, а його фото регулярно фігурують в інтернеті у розділах на кшталт «Цікавинки з усього світу» або «Неймовірні архітектурні рішення».
Аннемарі Келлер, якій зараз належить будівля, придбала її у 1996 році «наосліп». Тоді це був одноповерховий магазинчик–кіоск, власник якого збанкрутував і відмовився від своєї власності. Після купівлі фрау Келлер виявила, що за документами ця площа проходить як незабудована ділянка із тимчасовим кіоском, а отже, здати її в оренду неможливо. У пошуках виходу з ситуації жінка звернулася до архітектора Арно Брандлхубера, який і розробив концепцію унікального будинку. Для його зведення фахівець вирішив використати стіни сусідніх будинків, розділивши простір між ними на поверхи. Ідея виявилася вдалою, і нібито геть тісний закапелок перетворився на досить комфортний житловий будинок, а Брандлхубер отримав за свій проект кілька архітектурних премій.
А ТИМ ЧАСОМ...
Знамениту віллу Casa Casuarina, що належала вбитому 1997 року кутюр’є Джанні Версаче, також виставлено на продаж. Ціна космічна — 125 мільйонів доларів, проте ріелтери стверджують, що розкішне обійстя в Маямі того варте. У будинку, який за пишнотою внутрішнього оздоблення швидше нагадує палац, 10 спалень і 11 ванних кімнат. Проте головне його достоїнство — дизайнерські інтер’єри.
Версаче придбав цю віллу, зведену в 1930–х роках архітектором Алденом Фріманом, у 1992–му. За будинок, який на той час перебував у напіврозваленому стані, модельєр заплатив 10 мільйонів доларів. І ще 33 мільйони вклав у реконструкцію, оздоблення й добудову — до південного крила будинку додали 567 квадратних метрів площі, стіни й стелю в усьому домі розписали фресками. Внутрішній дворик вілли дизайнер прикрасив мозаїкою, а басейн інкрустував 24–каратним золотом.
Після смерті кутюр’є будинок у 2000 році всього лише за 20 мільйонів доларів придбав медіа–магнат Пітер Лофтін, який три роки тому відкрив на території обійстя готель і приватний клуб.