Росія підтримує ядерну програму Ірану
Президент Росії Володимир Путін учора під час зустрічі з президентом Ірану Махмудом Ахмадінеджадом заявив, що Росія завжди підтримувала право Ірану на мирне використання атомної енергії і перебуває в постійному контакті з Тегераном щодо іранської ядерної проблеми. При цьому Путін наголосив, що йдеться саме про мирне застосування ядерної енергетики. У свою чергу Ахмадінеджад зазначив, що сучасна міжнародна ситуація вимагає більш тісної та активної співпраці Росії та Ірану, оскільки вони «перебувають по одну сторону барикад». «Є люди, які виступають проти прогресу і розвитку як Росії, так і Ірану. Особливо, з урахуванням того, що зараз НАТО спрямувала свій погляд на Схід, наша співпраця може сприяти зміцненню стабільності і безпеки в регіоні», — вважає іранський лідер.
Напередодні країни–учасниці Шанхайської організації співробітництва, до якої входять Китай, Росія, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан і Киргизстан, заявили, що спроби вирішити іранську проблему силовим шляхом призведуть до непередбачуваних наслідків.
США можуть скасувати безвізовий режим із Бельгією
Сполучені Штати Америки попереджають Бельгію про можливість запровадження візового режиму для її громадян, якщо Брюссель незабаром не передасть Вашингтону дані на осіб, підозрюваних у терористичній діяльності, щоб уникнути їх проникнення на територію Штатів. Як пише бельгійська газета Le Soir, посилаючись на джерела в уряді, влада Бельгії вважає вимогу США про передачу даних на підозрюваних у тероризмі «надмірною». У Брюсселі, зокрема, висловлюють стурбованість iз приводу того, як саме США використовуватимуть цю інформацію. Видання також зазначає, що глави МВС і МЗС Бельгії Жоель Мільке і Дідьє Рейндерс наразі розробляють юридичну базу для належного обміну даними із США. Міністри вважають за необхідне до передачі американським правоохоронним органам завантажувати дані в базу персональних даних Шенгенської зони.
Вашингтон оголосив полювання на сомалійський піратів
Адміністрація президента США має намір виділити 33 мільйони доларів на винагороди за затримання ватажків екстремістського угруповання Аш–Шабаб, причетного до терактів у Сомалі, Уганді та Кенії. Як повідомляє «Ассошіейтед пресс», 7 мільйонів із цієї суми можуть бути виплачені за лідера і засновника угруповання Ахмеда Абді Мухаммеда. Ще за шістьох його соратників передбачено нагороди в розмірі від 3 до 5 мільйонів доларів. Ці кошти передбачені програмою Державного департаменту США Rewards for Justice («Винагорода за правосуддя»).
В Іраку стратили секретаря Саддама
Учора в Іраку було виконано смертний вирок колишньому особистому секретарю поваленого у 2003 році президента Саддама Хусейна. Як заявили в міністерстві юстиції Іраку, Абеда Хаміда Хмуда стратили за геноцид. Пред’явлені йому звинувачення стосувалися справи про придушення повстання в Іраку в 1991 році, яке почалося після того, як очолювані США коаліційні сили розбили армію Саддама в Кувейті. Протягом кількох днів повстання охопило переважну частину Іраку, включаючи північні, курдські провінції. Проте Саддам Хусейн кинув на бунтівні райони армію, що використала для придушення повстання важку артилерію та авіацію. За даними звинувачення, в ході цієї операції було вбито близько 100 тисяч осіб.
Стан здоров’я Мубарака погіршився
Екс–президентові Єгипту Хосні Мубараку, який перебуває у каїрській в’язниці Тора, значно погіршало. Як повідомляє телеканал «Аль–Арабія», вчора ув’язненого довічно Мубарака п’ять разів підключали до апарата штучного дихання. Медики, які ведуть спостереження за станом здоров’я 84–річного екс–лідера, рекомендують перевести його до військового госпіталю або в будь–яку велику лікарню. За даними телеканалу, стан здоров’я Мубарака погіршився після спілкування з дружиною і синами, які відвідали його 4 червня. Після побачення в’язень впав у депресію й перестав їсти. n