Попри те, що ремонт історичної вулиці ще не завершено, і, за словами голови Київміськдержадміністрації Олександра Попова, поновиться після Євро–2012, на Трійцю Андріївський відкрили з піснями, танцями, Пронею і Голохвастовим, Олегом Скрипкою та купою чиновників. Треба визнати — нову бруківку, яка за кілька днів до відкриття повилазила, перезакріпили на совість. Відтак море людей, які прийшли поглянути на відремонтований Узвіз, каміння витримало, і настрій у гостей, попри дощову погоду, був сонячним.
Та чи не найбільший захват оновлення викликало у реалізаторів сувенірної продукції — вони знову розмістилися по обидві сторони Андріївського. Таке враження, що торговців стало втричі більше. «Узвіз мало чим змінився — впадають в око лише фасади будинків, пофарбовані у нав’язливо гірчичний колiр. Не дуже розумію, чому пріоритет віддали саме йому. І, звичайно, бруківка — вона рівніше укладена. Та є й мінус — от зараз пішов дощ, і вона стала дуже слизькою», — ділиться враженнями продавчиня сувенірів із соломи пані Ірина.
Натомість голові КМДА Попову сподобалося все: і театрали, які показували фокуси і клянчили в нього копійки, і чотири старі будинки, «відреставровані» у специфічний спосіб (їх накрили спереду полотнами з намальованими вікнами і балконами. — Авт), і щити компанії «ЕСТА Холдинг», якими закрили три зруйновані будівлі. «Закриті старі будинки, які перебувають в аварійному стані, ми розберемо і відновимо зі збереженням зовнішнього вигляду», — пообіцяв Олександр Попов, додавши, що все зроблене має 30 років гарантії.
Не такий оптимістичний настрій викликав Андріївський у києвознавця Михайла Кальницького. «Змінилися стародавні реалії. Те, що і не мало історичної цінності, нагадувало якийсь архаїчний пейзаж. Тепер він якийсь сучасно–гламурний, урбаністичний, — ділиться з «УМ» пан Михайло. — Андріївський дуже «прилизали», тротуарчики, які були з цеглин, що нагадувала стару, замінили сучасними, якими укладають центральні вулиці. Щодо кольору фасадів — раніше будинки не фарбували. Якщо вони з цегли, то будинки мали природний колір цегли. Взагалі фарбувати будинки — це мода Олімпіади 1980–х».
Не гламур, а «новий поштовх оновлення вулиці», — наголошує за сценою Олег Скрипка, який став «цвяхом» концертної програми, керуючи процесом плетення коси з трьох стрічок, яку тягли Андріївським, та грою «Струмочок». Музикант, що приголомшив заявою — «як менеджер, адміністратор, Янукович більш вдалий, ніж Ющенко» — покладає великі надії на майбутнє Узвозу: «Ми хочемо створити фестиваль вулиць–побратимів, в рамках якого Андріївський узвіз і Монмартр стануть побратимами».
Утім найближче майбутнє вулиці вирішуватимуть не Скрипка, Попов і навіть не Янукович. «Розрулювати» ситуацію зі знищеними будинками на території фабрики «Юність» узялася сама компанія–руйнівник — «ЕСТА Холдинг» Ріната Ахметова. Попри обурення громадськості, територія фабрики залишається у неї, і «ЕСТА Холдинг» на сайті влаштувала відбір членів громадської ради, котра має вирішити, який саме «меценатський проект» реалізовуватиме на зруйнованій території.