Під’їзд до Києва із Заходу поспіхом доробляють та чепурять дорожні служби. Нова розмітка, облаштування узбіч, збір і вивезення сміття — працівники чаклують тут, уздовж Житомирського шосе, мало не цілодобово. І це не дивно, адже роботи на дорозі, яку давно не ремонтували, розпочалися лише рік тому. І міністр інфраструктури Борис Колесников визнав, що завтра здати трасу без верхнього шару покриття («проте високої якості») — не встигнуть. Станом на вчорашню обідню пору активно укладали відбійники та бордюри. Останніх, як розповіли нам робітники «Укравтодору», установлюють щодня по 100 метрів. Люди працюють з мінімальним часом на обід — по 10—15 хвилин.
Учора активна робота розгорнулася і навколо привітань гостей Києва, що їхатимуть автівками з Європи. Уже оновлено персонажа Олімпіади–80 — олімпійського Мишка. Він хоч і потрісканий, проте пофарбований, а купу сміття, яка виросла біля нього, прибрали і вивезли. Радянський «Ласкавий Міша» традиційно привітно посміхається водіям під новим привітанням, продубльованим англійською «Вас вітає Київ — столиця України». За кількасот метрів наблизить європейців до нашої епохи вирізьблений із дерева стенд Poland—Ukraine із символікою чемпіонату Євро–2012, УЄФА та прапорами України та Польщі. А вже біля самого кордону Києва автомобілістів зустріне грандіозна скульптурна форма у вигляді футбольного м’яча, що здіймається над обплетеною стягами України та Польщі підставкою. Праворуч — теж новий напис «Київ. Місто–герой. 1530».
Учора тут було чи не найбільше працівників — вони саджали квіти у формі композиції та укладали бордюри і асфальт на тротуарі.
А ТИМ ЧАСОМ...
Німецька газета SuddeutscheZeitung у матеріалі з приводу підготовки України до Євро–2012 обурюється, що скляний дах над президентською ложею на «Олімпійському» буде закрито спеціальною плівкою з метою безпеки. «Навіть якщо канцлер Німеччини раптом приїде на фінал... вона не зможе гідно оцінити всю пишноту нового київського стадіону, спроектованого її земляками. Рiч у тiм, що скляний дах над найголовнішою — президентською — ложею робочі закрили каламутною плівкою. Як кажуть, з метою безпеки. Президента треба берегти...», — йдеться у статті.
Автор також дивується з приводу «13–поверхової будівлі–привида, яка стоїть якраз там, де, як припустила би нормальна людина, мав бути головний вхід на стадіон». Журналіст має на увазі вестибюль 13–поверхової будівлі, який через рік має перетворитися на чотиризірковий готель Sheraton. У статті також сказано, що під час реконструкції «Олімпійського» загинуло більше робітників, ніж на будівництві трьох стадіонів у Південній Африці.