Голова уряду Баварії Хьорст Зеєхофер вимагає відшкодувань для гiтлерiвських вояків, яких вiдправили на примусові роботи у першi повоєнні роки. Зазначимо, що з 1 листопада минулого року Зеєхофер за принципом ротації між 16 німецькими землями впродовж року є спікером вищої палати німецького парламенту — Бундесрату.
Як відомо, німецькі військовополонені були на примусових роботах у СРСР, Польщі, Чехословаччинi та Румунії. Але прем’єр–міністр Баварії не має наміру звертатися з позовами про відшкодування до цих країн, оскільки розумiє: цi вимоги нiхто не задовольнить. Хьорст Зеєхофер дав чітко зрозуміти, що відшкодування повинні виплачуватися з держбюджету Німеччини. Це має обійтися німецькій скарбниці у 200 млн. євро. Розрахунок простий. На цей час іще живуть щонайменше 40 тисяч осіб, які пройшли через табори примусової праці на Сході. Вони об’єднані в різноманітні ветеранські та репатріантські організації, які сходяться на думці, що сума відшкодування для однієї особи повинна становити приблизно п’ять тисяч євро.
Нагадаємо, що польські жертви примусової праці на користь ІІІ Рейху отримали відшкодування у розмірі тисячі євро для тих, хто працював у сільському господарстві, та двох тисяч євро, хто працював у промисловості. Українські жертви — у 2–4 рази менше від польських. Ті, кого німці змушували до праці на окупованих територіях, не отримали нічого.