26 травня Грузія вступила у 21–й рік своєї незалежності. Для відзначення досягнень влада держави, що динамічно розвивається, обрала два майданчики: у столиці проходила виставка досягнень промисловості (у зв’язку з цим експонати — вагон метро і залізнична цистерна — були встановлені посеред центрального проспекту Руставелі, якраз навпроти тепер уже колишньої будівлі парламенту), сам же парламент переїхав у Кутаїсі, де у скляній, за останньою архітектурною модою, будівлі, щоправда, ще не закінченій, провів перше «символічне» засідання. Насправді це була промова президента Михаїла Саакашвілі у присутності депутатів та гостей. Основний месидж цього тривалого спічу полягав у наступному: «Грузія ніколи не буде нічиєю периферією, і п’ята колона з психологією раба ніколи не поверне Грузію до того, щоб лизати чиїсь чоботи». Опісля президент прийняв військовий парад: око радували всі як на підбір танцівники балету «Сухішвілі» (у камуфляжній формі вони виконали танець аджарських воїнів хорумі), а також виготовлені в Грузії танки «Лазіка», безпілотні літальні системи й інша військова техніка.
Свій парад наступного дня у Тбілісі влаштував популярний у Грузії мільярдер iз російським минулим Бідзіна (Борис) Іванішвілі, який очолює альянс опозиційних сил «Грузинська мрія» (куди входить, зокрема, однойменна партія Іванішвілі та партія Іраклія Аласанії «Наша Грузія — вільні демократи»; до слова, в недільній акції брала участь і Ніно Бурджанадзе). Місцем проведення мітингу, який політична сила позиціонувала не як протестну акцію, а як старт виборчої кампанії (парламентські вибори заплановані на цей жовтень) стала площа Свободи.
Розмови з мітингувальниками підтвердили тенденцію: країні потрібна опозиція, у коментарях грузини у першу чергу проти (Саакашвілі), а потім уже за (Іванішвілі). «Так, зробили дороги, є електрика. Але ми проти диктатури, що встановилася у країні. Немає свободи слова. За критику влади людей звільняють iз роботи. Якщо в когось процвітає бізнес, йому підкидають героїн, щоб відібрати справу», — 22–річний Дато пояснює, що його привело на мітинг. Подібними проблемами переймається і журналістка Тіна: «У Грузії — демократія фасадна. Неправда, що триває боротьба з корупцією, тому що такої елітарної корупції, як зараз, не було навіть за Шеварднадзе. Держава контролює ЗМІ». Як на те моїми співрозмовниками виявилися соціально незахищені — студенти, безробітні, пенсіонерка. Остання — Тамара — нарікала на те, що при пенсії у сто ларi (приблизно 500 грн.) їй довелося переїхати до дочки й задля економії жити без світла й тепла: «Дочку, лікаря, звільнили з роботи. Добре, що є сестра, яка працює в Італії й підтримує нас». Дехто згадував революцію троянд — як вірили й зневірилися (знайома ситуація?) і переконували, що з цим кандидатом буде краще. Хоча підтримка Іванішвілі — ірраціональна, нагадує більше релігійну пасіонарність, ніж тверезу логіку виборця. «Ми в нього віримо», — кажуть учасники мiтингу. Або: «Він обіцяє хороше життя». Часто аргументом на користь Іванішвілі є те, що він відбудував найбільший у Грузії собор св. Трійці, хоча капітали олігарха були задіяні в багатьох благодійних та гуманітарних проектах.
Те, що в «грузинському королівстві» не все мир та благодать, видно неозброєним оком: варто звернути з центрального проспекту на розбиті бічні вулички, виїхати в село чи просто сходити в магазин (обмаль грузинських продуктів, досить високі ціни). Та й сам Саакашвілі визнає проблему безробіття й занепад сільськогосподарського комплексу...
Поки народ чекав на Іванішвілі, на сцені виступали деякі обличчя «Грузинської мрії». Зокрема автор гімну Давід Маградзе та футболіст Каха Каладзе, який на початку травня заявив, що залишає футбол на користь політики. «Міша, ти повинен піти!» — закликав у неділю колишній динамівець. 56–річний Бідзіна Іванішвілі, невеличкий, усміхнений, ніби трішки зніяковілий, з’явився з невеликим запізненням: 10 хвилин він пробивався до сцени, оскільки натовп тісно обступив свого нового улюбленця. Можливо, саме він — наступний лідер Грузії? Зважаючи на конституційні поправки, Іванішвілі цікавить пост прем’єр–міністра. Його виступ тривав близько 20 хвилин, більшість сказаного Іванішвілі відтворив із листочка, озвучивши деякі тези передвиборчої програми: скорочення безробіття, безкоштовний медичний пакет, спеціальний фонд на підтримку агрокомплексу, достойну пенсію. Йшлося також про відновлення територіальної цілісності держави, членство в ЄС та НАТО. Іванішвілі також заанонсував, що подібні мітинги пройдуть у всіх регіонах Грузії, а найближчий — 7 червня в Кутаїсі.
Останнім акордом мітингу став виступ сина Бідзіни — репера Бери: його композиція «Грузинська мрія» стала неформальним гімном батькової партії.