Сумним видався кінець навчального року в трьох вітчизняних приватних вищих навчальних закладах — Київському економічному інституті менеджменту, Донецькому коледжі радіоелектроніки і управління та Київському університеті «Східний світ». За результатами планових комплексних перевірок Державної інспекції навчальних закладів Державна акредитаційна комісія ухвалила рішення анулювати ліцензії цих навчальних закладів, Донецький коледж та університет «Східний світ» позбавили права навчати за всіма спеціальностями та освітньо–кваліфікаційними рівнями, а Київський економічний інститут менеджменту втратив право на підготовку молодших спеціалістів зі спеціальностей «Фінанси і кредит», «Комерційна діяльність», «Ресторанне обслуговування». Крім того цьому вишу надано тримісячний термін для усунення виявлених недоліків та порушень при підготовці бакалаврів, спеціалістів, магістрів.
Як повідомляє прес–служба Державної інспекції навчальних закладів, під час перевірок інспектори зафіксували численні порушення ліцензійних умов надання освітніх послуг та виявили низьку якість підготовки фахівців. Зокрема, у цих ВНЗ — проблема з кваліфікованими педагогічними кадрами та з навчально–методичним і матеріально–технічним забезпеченням. Як наслідок — низький рівень знань студентів, який ті показали під час контрольних робіт. Наприклад, в університеті «Східний світ» рівень успішності знань студентів становить 57% (при нормі — 90%). У Київському економічному інституті менеджменту студенти Економіко–управлінського коледжу одночасно є учнями 10—11–х класів. Хоча подібної схеми паралельного навчання не передбачено законами України. А в Донецькому коледжі радіоелектроніки і управління немає лабораторії, полігонів й обладнання, необхідних для виконання навчальних програм; немає гуртожитку, спортзалу й навіть спортивного майданчика. До того ж прийом студентів коледжу останні два роки взагалі не здійснювали.
«Загалом iз початку 2012 року Держінспекцією здійснено перевірку 55 вищих навчальних закладів, з них анульовано ліцензії 8 вишам, — сказав у коментарі «УМ» керівник Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко. — Ця діяльність нашої інспекції спрямована на реалізацію реформ у сфері освіти щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів, покликаних створити потужні регіональні університети з високим рівнем наукового, кадрового, методичного забезпечення, уникнути дублювання та підготовки фахівців з окремих спеціальностей та підвищити якість освіти».