Як кажуть, «хліба і видовищ» бажають усі, а забезпечити вищезазначене завжди знайдуться охочі — до самореклами і піару. Не встигла «УМ» написати про те, як радник Азарова і народний депутат від Партії регіонів Максим Луцький iз доброго чиновницького плеча нагодував, так би мовити, студентів–журналістів, як нардеп устиг уже і свято їм організувати — проспонсорувати щорічний фестиваль «Журвесна».
Тепер не тільки мешканці Солом’янського району, а й вулиця Мельникова, 36/1, де розташований Інститут журналістики (ІЖ), знає Луцького і в обличчя, і «в гроші». На знаменитих воротах альма–матер легендарних випускників усіх років зустрічав унікальний постер: «Журвесна–2012! Усі — свої». І на ньому ж трохи меншим шрифтом — «За генеральної підтримки народного депутата Максима Луцького». А праворуч на полотні не забули розмістити логотип — «Соціальна ініціатива народного депутата Максима Луцького». До того ж в актовій залі навчального закладу під час святкового концерту красувався білборд уже з такою «рідною» фізіономією нардепа. Тож «своїм» цьогоріч із журналістами був і Луцький.
Очевидно благодійник Луцький вирішив i нагодувати майбутніх акул пера гречкою «Хуторок», i розважити. Та от біда: журналісти не тільки не зраділи такому покровителю, а й організували справжній бойкот. Багато хто, дізнавшись раніше про патронатство Максима Луцького, просто проігнорував цьогорічну «Журвесну», а дехто вирішив показати, чого варте таке спонсорство безпосередньо під час фестивалю.
Ще напередодні дійства журналіст, громадський діяч і шоумен Богдан Кутєпов пообіцяв: «Рєбята. Я буду! Я отвічаю, шо вийду на сцену і попрошу всіх «своїх» на виход. Їду з баяном. Зустрінемось там об 11:30—12:00». І обіцянку таки стримав: вийшов на сцену і закликав присутніх залишити залу на знак протесту проти Максима Луцького. За його словами, цей вчинок не був підготовленою акцією і присутні не встигли відреагувати: залу залишили окремі групки людей, а хтось навіть відповів: «Вийди сам!». «Усі пам’ятають фестиваль «Журналістська весна», який відбувається уже дуже багато–багато років. За весь цей час я не пам’ятаю жодного такого спонсорства, тим паче політичного, тим паче зі сторони партії, яка постійно проводить утиски свободи слова. Я прошу тих, хто зі мною згоден, встати, вийти і провести власне свято. Чому так мало випускників у залі? Тому що справжнім випускникам не треба ні звуку, ні світла. Вони вже всі на подвір’ї», — закликав Кутєпов попри намагання відібрати у нього мікрофон і вимкнути звук. У розмові з «УМ» він додав: «Гуділо все подвір’я, адже навіть дехто з викладацького складу дізнався про спонсорство Луцького в останній момент. Не можна допускати до меценатства партію, яка проголошує демократичні гасла, а насправді придушує свободу слова будь–якими методами».
Максим Луцький, відповідаючи на запитання Богдана Кутєпова, чия соціальна ініціатива була підтримати фестиваль, сказав: «Ми підтримуємо абсолютно всі ініціативи молоді, які можемо зробити найбільш конкурентоспроможними. Ми користуємося принципом: якщо можеш зробити щось хороше — зроби». «Що можна сказати про інститут, який піарить «регіонала»–мажоритарника перед виборами? Того самого, який є одним з авторів скандального закону про вищу освіту; який у нашому ж Інституті говорив магістрам (яких, до речі, спеціально зняли з пари заради зустрічі з ним, а потім змусили цю пару відпрацьовувати), що студентське самоврядування — це не те, що треба; який роздає передвиборчі пайки–подачки гуртожитівським сиротам, а пенсіонерам — безкоштовні ліки зі своїм фейсом, газетки–клозетки з бездарними піарними текстами та продуктові набори; який після ляпаса Табачнику пропонував «вирішити» кадрові питання «Могилянки», який є кумом та соратником нашого українофобського освітнього міністра? Сором Інституту журналістики!» — обурювалася одна зі студенток.
Водночас директор ІЖ Володимир Різун не поділяє обурення частини випускників і радить розрізняти підтримку депутатами і політиками освітніх проектів Інституту і принципи у відстоюванні позицій і переконань, що передбачають критику спонсорів. Різун каже, що створення «Журвесни» — це дипломна робота випускників. «Це неправильно з кількох аспектів. По–перше, Інститут журналістики не випускає організаторів масових заходів. Спонсорством повинні займатися люди, які отримують за це в закладі зарплату. По–друге, якщо навіть студенти самостійно і знайшли таких спонсорів, то чим думаєш ти, директор? Такі спонсори тягнуть за собою довгий поганий шлейф. Цинізму Різуна немає меж. Це безпринципна, неетична людина», — не погоджується з директором пан Кутєпов.