Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського змінив власника. Із середи пакетом у 42,26 відсотка акцій підприємства володіє дніпропетровська компанія «Приват-Інтертрейдинг». До цього часу ці акції були у власності донецької корпорації «Індустріальний союз Донбасу». Тепер на підприємстві має запанувати спокій. Річ у тім, що минулого року Фонд державного майна, якому належав цей пакет акцій, продав їх ІСД за 65,8 мільйона гривень. Другий великий пакет належав компанії «Приват-Інтертрейдинг», і донецькі та дніпропетровські власники не змогли порозумiтися щодо розвитку заводу. Це, звичайно, не йшло на користь підприємству, більше того, затягування непорозумiнь між двома бізнес-угрупованнями могло призвести навіть до повної зупинки металургійного підприємства. Отже, аби не нашкодити заводу, дві конкуруючі сторони домовились змінити структуру власності ДМЗ імені Петровського і визначили передати пакет акцiй, яким володiє корпорація ІСД у власнiсть групи «Приват». А ось сума угоди залишається таємницею. Щоправда, директор з інвестицій корпорацiї ІСД Олександр Пилипенко повідомив, що пакет акцій коштував не менше суми, за яку корпорацiя викупила його у держави минулого року. Тепер, впевнені керівники обох компанiй, за умови консолідації управління в одних руках, процес економічного оздоровлення ДМЗ iменi Петровського піде значно швидше, до того ж поліпшиться і соціальна сфера. До речі, одна з умов купівлі-продажу — прийняття обов'язків новим власником щодо покращення соціального клімату на підприємстві.
Тим часом нові власники вже намiтили плани щодо модернізації технологічних процесів на виробництві. Так, за словами голови спостережної ради ВАТ «ДМЗ імені Петровського» Віталія Тимшина, у ході першого етапу розвитку сталеплавильного виробництва, який має завершитись до наступного року, підприємство збирається створити відділення безперервного розливу сталі. Для цього завод уже купив машину безперервного лиття заготовок, у цеху вже ведуться будівельно-монтажні роботи. Загалом цей проект обійдеться у 240 мільйонів гривень. Також Віталій Тимшин повідомив, що протягом п'яти років, з 2005 до 2010, на ДМЗ iменi Петровського здiйснюватиметься другий етап модернізації: з експлуатації поступово виводитимуть застарілі агрегати, закриватимуть непрофільне виробництво, замість старого обладнання з'явиться нове, зокрема, планується побудувати електросталеплавильний цех із відділенням безперервного розливу сталі.
Узагалі цього року підприємство має наміри інвестувати у розвиток виробництва 215 мільйонів гривень, передає «Інтерфакс-Україна» із посиланням на керуючого санацією, генерального директора ДМЗ імені Петровського Віталія Корнієвського. Із цих грошей 40 мільйонів будуть спрямовані на завершення капітального ремонту доменної печі, а 175 мільйонів — на побудову киснево-конверторного цеху. З урахуванням нових агрегатів, цього року завод планує виготовити 1 мільйон 264 тисячі тонн чавуну, 1 мільйон 126 тисяч тонн сталі та більше мільйона тонн готового прокату.