У Криму за останні два тижні на берег моря викинуло майже півтори сотні мертвих дельфінів. Це наймасовіша загибель ссавцiв за останні понад десять років. Дельфінологи відзначають, що зазвичай більшість морських тварин гине в риболовецьких снастях, але цього разу припускають: масову загибель дельфінів могло спричинити отруєння.
Першими стривожилися співробітники Опукського і Карадазького заповідників, які десять днів тому знайшли на березі сім мертвих дельфінів. Після посилення південного вітру — ще понад 120 туш. В основному це азовки і морські свині — найменші з чорноморських дельфінів. «Звукосигнальні здібності морської свині не дозволяють розпізнавати тонку нитку риболовецьких мереж, — зазначає доцент кафедри зоології Таврiйського національного університету Павло Гольдін. — Ехолокатор цих дельфінів налаштований на дрібну рибу. Звуковий промінь, який вони посилають, проходить крізь отвори сітки, тому морська свиня її не бачить».
Дельфінолог додає, що цього року відбитки риболовецьких сіток знаходять лише на одному з п’яти мертвих дельфінів. Про це свідчить відрізаний хвіст ссавців.
«Море масово виносить на берег поранених дельфінів, — повідомляє мешканка селища Приморське Дар’я Каіпова, — всі вони мають однакові порізи на животі. Поранення свіжі і з них тече кров».
Старший науковий співробітник Карадазького природного заповідника і директор лабораторії Брема Сергій Кривохіжин вважає, що рани у дельфінів з’явилися після того, як їх викинуло на берег. «У більшості випадків їх роздзьобують чайки. Але буває й таке, що люди вирізають м’ясо дельфінів для підгодовування тварин. Також є ті, хто використовує дельфіновий жир для різних потреб», — говорить науковець.
Дельфінологи вирахували приблизний час і місце загибелі дельфінів. Це сталося в перших числах травня в Чорному морі, на південь від Керченського півострова. Тушки загиблих дельфінів знаходять від Судака до Керчі, найбільше їх у Феодосії. Причини загибелі встановлюють, «але це точно не хімічна отрута», переконаний Павло Гольдін.